Як виростити ялицю.

Ялиця - це рослина з сімейства соснових. Вона виглядає дуже декоративно, завдяки м'якій і плоскою хвої з білими смужками на нижній стороні. Ялиця красиво виглядає також через стоять вертикально фіолетових шишок. Дерево живе до 400 років, його хвоя має цілющі властивості. Виростити ялицю не дуже складно: не складніше, ніж її найближчих родичів.
Інструкція
1
Садіть ялицю в квітні або з кінця серпня по кінець вересня, у вологу, але не переувлажненную суглинних грунт, в похмуру погоду або навіть дощ. Беріть деревце 5-7 років, так як воно приживеться краще. Яму для посадки підготуйте за 2 тижні до висадки деревця. Викопайте її глибиною близько 70 см, ширина нехай буде трохи більше, ніж коріння у ялиці.
2
Дно розпушіть на 10-15 см, додайте живильної суміші з глинистої і листової землі, перегною, торфу і річкового піску в пропорції 2: 3: 1: 1. Потім підсипте 10 кг тирси, 200 г нітроамофоски і перемішайте. Посадіть ялицю , зверху присипавши її звичайної садової грунтом. Коріння повинні лежати горизонтально, коренева шийка - на рівні землі.
3
Полийте деревце з розрахунку 15-20 літрів води на рослину, пристовбурні кола замульчируйте торфом, тирсою або тріскою шаром 5-8 см. Далі молоді ялиці треба регулярно підгодовувати, рихлити ґрунт біля стовбура, на зиму вкривати крону лапником.
Корисна порада
З саду, де ростуть ялиця, треба прибрати трави звездчатку і ясколка: на них живе збудник іржі, яка часто вражає голки цього дерева.