Як зробити батіг. батіг своїми руками.

Плеть - це не тільки інструмент пастуха, але також і декоративний елемент в будинку, про який багато хто тільки мріють. Сплести батіг може кожен бажаючий і більш того - це досить захоплююче заняття, яке може стати в подальшому і хобі.
Інструкція
1
Підготуйте сириця (недублених шкіру), просочіть її жиром.
2
Зробіть розкрій заготовки для нижнього коліна на своєму матеріалі. Ширина смужок повинна бути 4-6 мм. Смужки найкраще робити якомога довше. Для цього можна вирізати по спіралі або діагоналі. Намітьте на шматку сириці смужку, рівну сумарній ширині всіх смуг для батоги.
3
Розмітьте потрібну кількість смуг однакових по ширині. При цьому слід відступити 10 см від кінця сириці для кріплення хлиста.
4
Розріжте намічені смужки по лініях. Розведіть рівні кількості смужок врізнобіч в кожній стороні для зручності плетіння.
5
Тепер забирайте по рівному числу смужок з однієї й іншої сторони і переміщайте по напрямку стрілки. При цьому всі смужки повинні лягати симетрично і рівномірно, не перекручуючи між собою.
6
Сформуйте коліно, вставивши в нього конусоподібний вкладиш також з сириці. Збільште діаметр коліна, зупинивши збільшення за 5-7 см до кільцевої петлі. Далі продовжите плетіння без вкладиша на іншому ділянці.
7
Просмикніть ділянку без вкладиша в сполучне кільце і зігніть його так, щоб утворилася петля, в якій вільно «ходить» ваше кільце. За вказаною вище способу обплітає решту батоги без коліна.
8
Закріпіть стирчать кінці, протягнувши їх між смужок на утолщении. Підрівняйте кінці, розрізавши їх у вигляді бахроми.
9
Почніть плетіння наступних колін. При цьому враховуйте, що кожне чергове коліно повинно бути товщі попереднього. Для цього плетіння потрібно здійснювати вже не з чотирьох, а з шести і більше смужок. Всі дії відбуваються так само, як і плетіння попереднього коліна (одна смужка перед іншою і так по колу). Не забувайте по завершенні плетіння коліна стежити за тим, щоб коліно не виявилося тонше решті частини перед кінцевою петлею, а початкова петля попереднього коліна не товще кожного наступного.
10
Завершальним етапом виготовлення буде хлист, який прикріплюється до останнього коліну батоги і кнутовіще.Ізготовьте з декількох відрізків шляхом зрощування хлистик (з тієї ж сириці), прикріпіть його до останнього коліну.
11
Почніть виготовлення пужалном. Для цього візьміть невелику підходящу по товщині палицю і прикріпіть її до пасової частини батога. На палиці за допомогою ножа можна зробити кілька надрізів або обточити її на спеціальному верстаті для більшої краси і витонченості.
12
Просочіть пужално лаком. Виріжте смужку з товстої сириці розміром 200x30 мм. Загніть обидва краї смужки у вигляді літери «С».
13
Просмикніть смужку в кільце самого останнього коліна. Зігніть вдвічі так, щоб один кінець смужки при цьому був трохи довше другого. Далі зробіть поглиблення в пужално відповідне товщині смужки. Встановіть ремінну частина в нього.
14
Прибейте ремінну частина до пужалном невеликими гвоздиками. Висушіть батіг. Тепер можна використовувати її за призначенням (для випасу худоби) або ж прикрашати їй інтер'єри будинків, квартир, лазень і кабінетів.