Як будувати гістограму.

Гистограмма - один з варіантів графічного відображення табличних даних, при якому розподіл даних щодо однієї з осей графіка представляється у вигляді прямокутників різної висоти. Ширина прямокутників (тобто крок зміни даних щодо другої осі) при цьому, як правило, однакова. Діаграми цього типу зручно будувати в табличному редакторі Microsoft Office Excel.
Вам знадобиться
  • табличний редактор Microsoft Office Excel 2007.
Інструкція
1
Побудова гістограми почніть з виділення в таблиці потрібних даних. Вони повинні розташовуватися в осередках одного стовпця або рядка. Якщо в сусідньому стовпчику (рядку) містяться заголовки (найменування), то можна виділити і його - ці значення будуть використані для побудови «легенди» гістограми.
2
Потім перейдіть в розділ «Вставка» меню редактора і клацніть найбільшу кнопку секції «Діаграми» - «Гістограма». Розкриється список варіантів оформлення, розбитий на п'ять груп - від простих плоских, до об'ємних конічних. Виберіть найбільш підходящий.
3
Excel побудує на основі зазначених вами табличних даних гистограмму і одразу включить режим її редагування. Число закладок меню збільшиться на три - додадуться «Конструктор» (вона включена за замовчуванням), «Формат» та «Макет».
4
У секціях «Стилі діаграм» і «Експрес-макет» вкладки «Конструктор» є більш широкий вибір варіантів оформлення гістограми, а в секції «Дані» ви можете змінити осередки, на основі яких будується діаграма або комірки з заголовками. У секції «Тип» гистограмму можна змінити кругової діаграмою або іншим варіантом представлення даних, а також зберегти відредаговане вами оформлення як шаблон для подальшого використання. Гістограму можна перенести на інший аркуш або в інше місце поточного листа за допомогою кнопки в секції «Розташування». Можна переміщати її та мишкою.
5
Вкладки «Формат» та «Макет» зберігають інструменти, призначені для більш докладної підстроювання окремих елементів оформлення гістограми.
Найзручнішим засобом побудови графіків і гістограм визнано додаток Microsoft Excel. Видача наочного результату обробки даних в зручному для подання вигляді є істотним гідністю даного офісного додатка. Побудова гістограм на основі заданої інформації та функціональних рішень - одна із затребуваних завдань Excel. Готова гістограма завжди виводиться в режимі редагування. Будь-які використані для її створення табличні дані можуть бути змінені. Нова інформація миттєво відобразиться на побудованої гістограмі.
Вам знадобиться
  • Додаток Microsoft Excel, дані для побудови гістограми
Інструкція
1
Відкрийте програму Microsoft Excel, створіть і заповніть таблицю з необхідними даними. Виділіть область стовпців і рядків, дані яких ви маєте намір взяти за основу створюваної гістограми.
2
Виберіть в основному меню пункти «Вставка» і «Діаграма ...». На екран виведеться діалогове вікно з 4 кроками майстра діаграм. Гістограма є різновидом діаграми. Виберіть в списках зліва необхідний тип гістограми, перемикаючись між вкладками «Стандартні» і «Нестандартні». Відповідне відображення буде виводитися в полях «Вид» і «Зразок». Перейдіть на другий крок кнопкою «Далі».
3
Другий крок установки діапазону даних. Ви задали його попереднім виділенням стовпців і рядків перед відкриттям майстра діаграм. Адреси обраних комірок можна редагувати в поле «Діапазон». Перейдіть на третій крок кнопкою «Далі».
4
При бажанні поставте прапорець легенди і вкажіть її розміщення щодо гістограми. В інших вкладках вікна задайте необхідні параметри. Клацніть по кнопці "Далі".
5
Вкажіть місце розміщення створюваної гістограми. Виберіть лист і введіть ім'я гістограми. Натисніть кнопку «Готово».
6
Побудована гістограма відобразиться на екрані.
7
Двічі клацнувши по гистограмме мишкою, відкрийте її властивості «Формат ряду даних». Задайте тут при бажанні колір, фігуру гістограми, позначення осей, підписи до даних та інші параметри.