Як зробити домашню студію звукозапису.

Звукорежисеру необов'язково знімати окреме приміщення, обладнане найдорожчою технікою. Куточок звукозапису можна організувати в невеликій квартирі. Важливо з усією серйозністю поставитися до акустичних властивостях кімнати і власному обладнанню.
Інструкція
1
Шумоізоляція. Сусіди не зрозуміють, якщо ви навіть зрідка будете записувати повноцінну ударну установку або працюючу в повний звук електрогітару. Крім того, розмови за стіною відіб'ються і на вашій роботі у вигляді шумів і неприємних фонів. Щоб не докучати ні оточуючим, ні собі, обейте стіни ковдрами, повстю, змусьте багатошаровими пластиковими вікнами.
2
Комп'ютер. Особливих вимог до нього звукорежисура не пред'являє, але звукова карта повинна бути хорошою, з класу «професійних» («музичних»). Вбудована або навіть ігрова карта не підійдуть. Ціновий діапазон таких карт варіюється від 3000 до 5000 р. і вище.
3
Програмне забезпечення. Звукових редакторів, плагінів і інших віртуальних засобів звукозапису в сучасному світі дуже багато. Для освоєння відвідуйте спеціалізовані курси, шукайте сайти, присвячені створенню музики в студійних умовах і в електронних стилях.
4
USB-інтерфейс. Це зовнішній пристрій, що з'єднує зовнішню звукову карту з комп'ютером. На відміну від вбудованої карти, зовнішня не залежить від шумів в комп'ютері і тому не вимагає додаткової обробки звуку після запису. Є й інші плюси, які ви помітите при порівнянні звуку, записаного з карт одного і з іншого типу.
5
Предусилитель. Преамп переважний ламповий, заснований на напівпровідникової схемою. Завдяки цьому звук стає красивішим, чистим, багатим. Це помітно як при вокальної, так і при інструментальної записи.
6
Мікшерський пульт. Його призначення - полегшення роботи з декількома джерелами звуку одночасно. Він полегшує як сам запис, так і зведення треку, дозволяє міняти частоти і гучності кожного голосу окремо. В будь студії він необхідний, і вам теж варто потурбуватися такою купівлею.
7
Портативна студія може служити альтернативою всім перерахованим апаратам. У ній вже є і вбудований процесор, і пульт, і драм-машина, та інші опції. Для роботи з нею просто підключіть джерело звуку, натисніть кнопку запису - працюйте!
8
Мікрофон. Існує два основних види - динамічний і конденсаторний, розрізняє за способом утворення звуку. Другий тип відрізняється більшою чутливістю, але не якістю. Для конкретного випадку записи краще мати мікрофони обох типів.
9
Навушники. Від їх якості залежить сприйняття записуваного трека звукорежисером, тому важливо вибрати досить потужну акустичну систему. Новачкам підійдуть фірми M-Audio, Behringer, і Shure. У міру накопичення досвіду смак у вас придбає індивідуальні риси, і ви зрозумієте, яка акустика підійде саме для вашого стилю.
Дуже часто у початківців музикантів виникає питання: «Як уникнути витрат на запис у професійній студії, і як зробити студію домашню? Чи важко це? Що для цього потрібно? ».

Отже, для того щоб зробити власну студію звукозапису, нам знадобитися персональний комп'ютер - основна деталь, «серце» нашої домашньої студії. Бажано, щоб процесор на ньому був досить потужний, а обсяг оперативної пам'яті становив 2 Гб (якщо більше - ще краще). Об'єм жорсткого диска також повинен бути більшим, так нам потрібно буде зберігати на ньому досить багато інформації. Також для домашньої студії буде потрібно мікшер, так як записувати вокал або инструментал на звукову карту немає резону. Мікшер же оснащений предусилителями, різними ефектами і.т.д.Для власній студії необхідний студійний мікрофон. Слід пам'ятати, що чутливий, конденсаторний студійний мікрофон бажано використовувати в звукоізоляційної кімнаті. Для прослуховування музики можна придбати студійні монітори, але за їх відсутності підійде і музичний центр. Синтезатор також необхідний для власної студії, але за його брак можна використовувати міді клавіатуру. Ще знадобляться стійка під мікрофон і спеціальна стійка під синтезатор, яку, втім, з успіхом може замінити зручний комп'ютерний стіл. Ось, в принципі, і всі основні пристосування. Як зробити студію свою, і не витрачати значні суми на професійний запис? Зовсім не так складно, як може здатися на перший погляд. Розумні гроші, бажання, трохи часу - і можна насолоджуватися якісним звучанням власної музики, записаної в домашніх умовах.