Як валяти тапочки.

Для багатьох людей тапочки - символ тепла і затишку. Чому - не складно здогадатися, адже одягають їх, як правило, вдома. Але ще більш теплими і затишними будуть вовняні тапочки . Особливо якщо вони зроблені своїми руками і з любов'ю. Є безліч варіантів виготовлення тапочок з вовни. Їх можна зшити, зв'язати або сплести, а можна навіть зваляти.
Вам знадобиться
  • Для цього вам знадобиться сітка (підійде москітна), бамбуковий мат, мило, шерсть, матеріал для викрійки (наприклад, щільний пластик) і поліетилен «з бульбашками».
Інструкція
1
Насамперед потрібно виконати викрійки. Встаньте на пластик і обведіть ступні. Додайте сантиметр на усадку вовни. Після цього виріжте викрійки і покладіть на плівку на великій відстані один від одного. Обведіть викрійки маркером і поки відкладіть в сторону.
2
За намальованому на плівці контуру викладіть шерсть. Кінці вовняних пасом повинні виходити за контур приблизно на 2см. Необхідно зробити 6 шарів, викладаючи кожний наступний ряд перпендикулярно попередньому.
3
Посипте вийшла "подушечку» тертим милом і накрийте сіткою. Полийте гарячою водою і починайте терти невеликим предметом, наприклад, мильницею від того ж мила.
4
Після того, як заготовки стануть досить щільними, приберіть сітку і покладіть зверху викрійки тапочок. Загорніть виступаючі краї нижнього шару вовни на викрійку і викладіть зверху ще кілька шарів вовни, також перпендикулярних один до одного. Знову посипте тертим милом, накрийте сіткою, полийте гарячою водою і потріть. Під час валяння не забувайте вирівнювати тапочки по краях.
5
Тепер загорніть заготовку в плівку і бамбуковий мат і валяйте (згортайте мат по столу) не менше ста разів.
6
Після того, як всі верстви вовни як слід зваляти, акуратно зробіть у верху кожного Гапочка надрізи (в них потім буде входити нога) і обережно витягніть викрійку.
7
Сформуйте тапочки , надівши їх на ногу або руку.
8
Після цього декоруйте отримані тапочки , ще раз приміряйте і знову валяйте в рулоні з плівки і бамбука. Промийте, ще раз сформуйте по нозі і залиште сушитися.
9
Тапочки готові. Можна надіти їх самому, або порадувати своїх близьких красивим і оригінальним подарунком.
Корисна порада
У випадку, якщо з якоїсь причини тапочки у вас вийшли більше, ніж потрібно, їх поміщають в гарячу воду (окріп), або кладуть в пральну машину. Після таких процедур тапочки зменшуються приблизно на 2см, але при цьому зберігають зовнішній вигляд.