Як будувати перспективу.

Мистецтво живопису вимагає не тільки природного таланту, а й посидючості і терпіння, які необхідні початківцю художнику в регулярних заняттях і тренуваннях. Неможливо навчитися красиво і правильно малювати, не знаючи певних правил і законів живопису. Одним з таких найважливіших законів є правило перспективи - дотримуючись перспективу в малюнку, ви не тільки зробите його реалістичним і гармонійним, але і зможете використовувати різні види перспективи в якості засобу художньої виразності.
Інструкція
1
Перспектива - це перенесення на плоский лист паперу трьох вимірів навколишнього вас світу. Для правильного відображення перспективи, яке покаже в двомірному форматі аркуша паперу об'ємні зображення, вам необхідно знати деякі правила. Вони стосуються всіх жанрів малюнка - як пейзажів і натюрмортів, так і портретів людей.
2
Починайте малюнок з побудови контурів предмета, який ви хочете зобразити. Постарайтеся максимально передати на папері висоту і ширину предмета, а потім нанесіть допоміжні лінії, які допоможуть зрозуміти, де знаходиться сама ближня точка предмета, а де - далека.
3
Розподіліть простір усередині контура на зони і визначте нахил і траєкторію різних ліній малюнка. Доопрацювати предмет на малюнку, домагаючись об'ємності і перспективи. Малюючи що-небудь, завжди враховуйте, що віддалені об'єкти завжди здаються більш маленькими, ніж близькі об'єкти.
4
Визначте просторовий план свого малюнка і зрозумійте, які з об'єктів знаходяться ближче, а які - далі. Це допоможе побудувати правильну перспективу і зобразити реальні розміри предметів так само, як якщо б ви бачили їх в реальності. Умовно підрозділіть простір малюнка на ближній, середній і дальній плани.
5
Також визначте на малюнку лінію горизонту - від неї залежить, де саме перебуватиме точка огляду малюнка. Роблячи начерк майбутнього малюнка, завжди наносите на нього лінію горизонту, щоб згодом орієнтуватися по ній в роботі. Якщо ви малюєте предмети в такому ракурсі, що їх верхні краї не видно, лінія горизонту проходить по верхньому краю малюнка.
6
В побудові перспективи важливо також знати, що таке лінії сходу - їх пучок з'єднується на лінії горизонту, і ці лінії йдуть від будь-якого предмета на малюнку. Якщо на малюнку є кілька паралельних ліній, всі вони йдуть до лінії горизонту і з'єднуються на горизонті в одну точку - в точку сходу.