Як клеїти пазли.

Збирання пазлів різного ступеня складності - захоплююче хобі, яке тренує логічні здібності, дрібну моторику, а також дозволяє прикрашати свій будинок результатами своєї творчості - після того, як складний і великий пазл з декількох тисяч деталей буде зібраний, вам зовсім не обов'язково розбирати його і прибирати в коробку. Ви можете зберегти зібраний пазл у вигляді повноцінної картини і повісити його на стіну в своєму будинку. Як склеїти пазл, щоб забезпечити його довговічність і міцність?
Інструкція
1
Якщо ви жодного разу не займалися склеюванням пазла, процес акуратною склейки, при якій конструкція не розсипається на окремі деталі, може здатися вам складним. Проте є способи, що дозволяють якісно склеїти пазл, і їх неважко освоїти.
2
Найбільше труднощів у власників пазла виникає тоді, коли з'являється необхідність перевернути виріб лицьовою стороною вниз. Для того щоб згодом ви легко змогли перевернути пазл, починайте збирати його з самого початку на портативної і легкої поверхні - на аркуші фанери або твердого картону.
3
Після того, як пазл буде повністю готовий, накрийте його таким же листом щільного матеріалу, а потім затисніть пазл між двома листами і переверніть його лицьовою стороною вниз. Використовуйте в якості основи для пазла жорстку і тверду поверхню, щоб при перевороті пазл чи не змістився.
4
Такий спосіб підходить для пазлів, розмір яких не перевищує стандартного. Якщо ж ви зібрали дуже великий пазл, який не поміщається ніде, окрім як на підлозі, ви можете проклеїти його, не перегортаючи на виворітну сторону.
5
Ретельно очистіть від пилу поверхню пазла перед склеюванням. Під пазл підкладіть оргскло або жорстку поліетиленову плівку. Візьміть звичайний канцелярський клей ПВА-М для склеювання паперу, дерева, картону, скла та інших матеріалів. Підготуйте матеріали для нанесення клею - м'яку губку або плоску кисть з натуральної щетини.
6
Нанесіть на поверхню пазла товстий шар клею ПВА, а потім переконайтеся, що клей заповнив усі щілини між деталями. Після того, як рівний шар клею буде завдано на всю поверхню пазла, дочекайтеся повного висихання поверхні.
7
Через пару годин клей стане прозорим і утворює на поверхні пазла прозору плівку. Для зручності ви можете також проклеїти поверхню пазла широким прозорим скотчем.
Збірка пазлів - захоплююче заняття, не тільки цікаве, але і корисне: розвиває увагу, посидючість, логіку, терпіння, просторове мислення. Спочатку призначені для дітей, пазли стали справжнім хобі для багатьох дорослих. Після складання картини не хочеться руйнувати свої праці, але це необов'язково - можна наклеїти її на папір або ватман, щоб зберегти його.
Вам знадобиться
  • -клей ПВА;
  • -клей для пазлів;
  • -скотч;
  • -канцелярскій клей;
  • -лист ДВП ;
  • -тканина;
  • -клейкая плівка.
Інструкція
1
Перш ніж наклеїти паззл на яку-небудь поверхню, його необхідно перевернути лицьовою стороною вниз. Складність цієї процедури залежить від того, на чому збиралася картина. Найкраще складати паззл на аркуші ДВП, спеціальному килимку або оргсклі. В такому випадку накрийте його іншим листом або міцним матеріалом, щільно затиснувши, і швидким рухом переверніть конструкцію. Якщо паззл великий, скріпіть листи канцелярськими затискачами або скотчем і попросіть когось допомогти вам, інакше можна зруйнувати всі ваші праці.
2
Якщо паззл збирався на столі або на підлозі, необхідно перекласти його на іншу, переміщувану поверхню. Зі столом зробити це простіше - потрібно за допомогою аркуша ДВП утворити з ним ідеально рівну площину, по якій зсувається вся конструкція. Картину, що збиралася на підлозі, перевертають по частинах або наносять на лицьову сторону скотч або клей, попередньо очистивши її від пилу, піску, волосся та іншого бруду. Але, звичайно, склеєний на виворітного стороні паззл виглядає акуратніше.
3
Для склейки використовуйте клей ПВА, канцелярський силікатний клей, скотч або спеціальний клей для пазлів. Якщо перевернути картину не вдалося, склейте її з лицьового боку, виливши клей на поверхню і розподіливши шпателем або шматком картону. Він заллється в зазори між шматочками і склеїть їх між собою. Канцелярський клей надає картині глянцевий блиск.
4
Набагато ефективніше і безпечніше наклеїти паззл на матеріали-основи (ДВП, стельову плитку, пінопласт, тканина). Потрібно вирізати лист основи підходящого розміру, нанести на нього клей і накласти на виворітну сторону картини. Притисніть лист до поверхні пазла і переверніть лицьовою стороною вгору.
5
Щоб приклеїти паззл на тканину, потрібно вирізати з неї шматок на три сантиметри більше з кожного боку, нанести на нього клей і прикласти до зворотної сторони, відразу ж привернув картину на лицьову сторону. Видаліть проступив клей серветкою і залиште до повного висихання. Краї матеріалу можете відрізати або використовувати при натягу на іншу поверхню. Паззл, наклеєний на тканину, набуває гнучку конструкцію, тому не рекомендується користуватися таким способом для великих картин.
6
Можна також скористатися спеціальною клейкою плівкою, вирізаної за розміром пазла. Необхідно відокремити папір від самоклеящейся поверхні і прикласти до виворітного стороні картини, розгладжуючи м'яким рушником від центру до країв.