Як виростити кристали з цукру.

Кристали здатні утворюватися з безлічі речовин, включаючи метали. Однак така речовина, як цукор, завжди у нас під рукою, тому його кристали виростити дуже просто.
Вам знадобиться
  • Вода, чайник або кип'ятильник, стакан, олівець, нитка або волосся, маленька бусинка
Інструкція
1
Закип'ятіть воду і налийте окріп в склянку. Потім почніть насипати в воду цукор і постійно помішуйте. Продовжуйте робити це доти, поки цукор не перестане розчинятися, тобто поки розчин не стане перенасиченим.
2
Візьміть не дуже довгу тонку нитку або волосся. Один кінець нитки прив'яжіть до олівця прямо по центру, а до другого кінця прив'яжіть маленьку намистинку (найкраще для цієї мети підійде бісер) - цей грузик потрібен для того, щоб нитка висіла ідеально прямо. Покладіть олівець на стакан з цукровим розчином, а нитку опустіть всередину.
3
Далі вам залишається тільки чекати. В кращому випадку невеликий кристал цукру зможе вирости за 2-3 дня, а в гіршому - вам доведеться чекати помітного результату півтора-два місяці.
Зверніть увагу
Якщо у вас є альтернатива цукру, то краще її використовувати. Кристали солі, мідного купоросу або йоду ростуть швидше, а сам результат виглядає більш ефектним.
Корисна порада
Якщо у вас є можливість сповільнити процес охолодження розчину, то кристали будуть рости інтенсивніше.