Як зробити ефект риб'ячий очей. Риб'ячий очей у фотошопі.

Серед різних оригінальних ефектів, за допомогою яких можна декоративно спотворити фотографію, виділяється красивий ефект «риб'яче око», за допомогою якого можна акцентувати увагу на потрібному фрагменті фотографії, штучно виділивши його і створивши ілюзію збільшеного зображення в круглій лінзі. Створити такий ефект зможе кожен, у кого є графічний редактор Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Відкрийте обрану фотографію в Фотошопі, а потім в палітрі шарів клікніть двічі на фоновому шарі, після чого натисніть ОК. На панелі інструментів виберіть опцію Elliptical Marquee Tool, щоб виділити потрібну для ефекту область фотографії. Для того щоб виділена область вийшла ідеально круглої, при виділенні затисніть клавішу Shift.
2
Обведіть круглої рамкою потрібний вам фрагмент, після чого інвертуйте виділення, натиснувши поєднання клавіш Ctrl + Shift + I. Натисніть Delete, щоб видалити фон навколо круглого виділення. Повторно інвертуйте зображення, натиснувши те ж саме поєднання клавіш.
3
Відкрийте меню фільтрів (Filter) і виберіть опцію Distort> Spherize. Встановіть значення фільтра на 100%, а режим поставте на Normal. Фотографія вже придбала сферичну форму, але їй досі бракує обсягу і реалістичності.
4
Створіть новий шар в палітрі шарів, а потім на новому шарі створіть фон, використовуючи будь-який інструмент - градієнтну заливку (Gradient Tool) або заливку текстурою (Fill Pattern). Крім того, ви можете на фоновий шар помістити будь-яке зображення, яке хотіли б бачити позаду сферичного зображення, вирізаного з фотографії.
5
Тепер додайте відображення до вашого сферичному об'єкту - продублюйте шар з об'єктом (Duplicate Layer), а потім зайдіть в меню Edit і виберіть опцію Transform> Flip Vertical, щоб відобразити зображення на копії шару по вертикалі.
6
Додайте інструментом переміщення перевернуту сферу нижче попередньої сфери, а потім зменшіть прозорість шару з копією до 50%. Зітріть краю відображення м'яким ластиком, щоб надати відображенню розмитість.
7
Для найбільшої реалістичності надайте оригінальної сфері ефект зовнішнього світіння. Для цього в настройках режимів змішування виберіть опцію Outer Glow і налаштуйте її на свій розсуд. Залийте сферу напівпрозорим градієнтом, щоб створити ще більше відчуття об'єму. Ефект «Риб'ячий очей» готовий.
Існує безліч прийомів художньої фотозйомки, що дозволяють отримати незвичайні візуальні ефекти . Один з них - «риб'ячий очей». Він досягається використанням широкого об'єктиву при коротких фокусних відстанях. Тому його не можна відтворити на аматорських камерах. Проте зробити ефект «риб'яче очей» можна в редакторі Adobe Photoshop зі звичайної фотографії.
Вам знадобиться
  • - встановлений Adobe Photoshop;
  • - файл зображення.
Інструкція
1
Відкрийте вихідне зображення в Adobe Photoshop, вибравши пункт "Open ..." в меню File. За допомогою текстового поля, розташованого в нижній частині вікна документа, або інструменту Zoom Tool встановіть відповідний масштаб перегляду. Він повинен дозволяти проводити маніпуляції з усією областю зображення, призначеної для обробки.
2
Створіть основний шар з фонового. В головному меню виберіть пункти Layer, New, "Layer From Background ...". Натисніть на кнопку OK в діалозі Layer.
3
Виділіть область зображення, до якої потрібно застосувати ефект «риб'яче очей». Використовуйте інструменти Rectangular Marquee Tool або Elliptical Marquee Tool. Якщо має бути оброблено всі зображення цілком, пропустіть цей крок.
4
Активуйте режим обробки зображення за допомогою внесення спотворень. В меню послідовно виберіть пункти Edit, Transform і Warp. Після цього у вікні документа відобразиться сітка для управління параметрами ефекту.
5
Змініть тип застосовуваного спотворення на «риб'ячий очей». Клікніть по випадному списку Warp, розташованому у верхній панелі інструментів. Виберіть елемент Fisheye. Сітка управління у вікні документа змінить свій вигляд (залишиться тільки один маркер).
6
Застосуйте ефект «риб'яче очей» до оброблюваного зображенню. Переміщайте мишею маркер сітки управління до моменту досягнення необхідного рівня спотворення.
7
При необхідності внести додаткові зміни в зображення, наприклад, надати області спотворення округлу форму, виберіть у списку Warp пункт Custom. Переміщайте вузли сітки для отримання необхідного ефекту. Застосуйте внесені зміни, клікнувши на будь-яку кнопку інструментальної панелі і натиснувши OK в діалозі.
8
Якщо це необхідно, доопрацювати зображення з внесеним ефектом «риб'ячого очей а». Наприклад, інвертуйте поточне виділення, натиснувши Ctrl + I, очистіть фон, натиснувши Del, а потім залийте його потрібним кольором за допомогою інструменту Paint Bucket Tool. Проведіть кадрування інструментом Crop Tool.
9
Збережіть результат роботи в файл. Скористайтеся пунктом "Save As ..." або "Save for Web & Devices ..." розділу File головного меню. При збереженні особливу увагу приділіть вибору формату і ступеня стиснення даних. Якщо з зображенням передбачається подальша робота, збережіть його копію в форматі PSD.