Як креслити болти.

Креслення - одна з найбільш важливих дисциплін в технічних та інженерних спеціальностях, так як саме від коректності та точності креслень різних деталей залежить, наскільки правильно вони будуть виготовлені в реальності. Серед найбільш простих креслень можна виділити викреслювання гайок і болтів - такі креслення часто використовуються в якості навчальних. Для найбільшої точності при креслення шестигранною головки болта використовуйте розміри по ГОСТу.
Інструкція
1
Для викреслювання головки болта вам буде потрібно кілька даних - розмір болта під ключ і зовнішній діаметр головки болта. Для того щоб готовий креслення повністю відповідав вимірам головки болта під ключ по ГОСТу, починайте виконувати креслення - для початку накресліть дві перпендикулярні один одному осі однакової довжини. Кут між осями повинен становити 90 градусів.
2
Через центральну точку перетину осей проведіть дві перехрещуються в центрі діагоналі. Кут між кожною діагоналлю і горизонтальною віссю повинен складати 30 градусів. Відповідно, кут між діагоналями повинен складати 60 градусів.
3
Паралельно вертикальної осі праворуч і ліворуч від неї проведіть вертикальні прямі. Для визначення відстані від центральної вертикалі до кожної з прямих, розділіть на два розмір головки болта під ключ.
4
Позначте точки граней головки болта на перетині прямих з діагоналями справа і зліва. Між протилежними кутами зазначених точок по вертикалі відкладіть відстань, відзначивши його буквою U. В результаті у вас на кресленні повинні з'явитися шість точок, рівновіддалених від центру осей.
5
За допомогою лінійки і олівця з'єднайте всі крапки разом. Ви отримали рівну і акуратну шестигранную головку болта, що відповідає розміру під ключ по ГОСТу. Переконайтеся в тому, що всі вимірювання були проведені вірно, ще раз вимірявши готовий креслення і звіривши результати з даними, зазначеними в оригінальних вимогах.