Як робити пінопласт.

Пінопласт - універсальний матеріал, який використовується в самих різних цілях - для амортизації і схоронності тендітних предметів, для звуко- і тепло-ізоляції, і для багатьох інших речей. Виготовити пінопласт можна власними руками в домашніх умовах, якщо у вас є домашня майстерня і полістиролові кульки. Вам буде потрібно досить велике кількості кульок з полістиролу, щоб отримати повноцінний пінопласт.
Інструкція
1
Суть технології виготовлення пінопласту - в роздуванні кульок, які потім склеюються між собою. Для цього вам буде потрібно джерело гарячої пари. Нагрівайте кульки з полістиролу, поки вони не почнуть роздуватися і збільшуватися в розмірах.
2
Нагрівайте кульки, попередньо помістивши їх в ту форму, яку потім повинен прийняти ваш лист пінопласту. Коли кульки роздуються, вони почнуть склеюватися один з одним, і в підсумку візьмуть форму вашої ємності, в яку ви їх помістили. Під час нагрівання кульок з них буде виділятися формальдегід, тому працюйте тільки в провітрюваному приміщенні, і для безпеки використовуйте респіратор.
3
Дочекайтеся охолодження пінополістиролові маси. Приготований подібним способом, пінопласт може вийти крихким і неякісним, тому, якщо у вас є відповідне обладнання, ви можете спробувати виготовити пінопласт по більш досконалої технології.
4
Для виготовлення карбамідного пінопласту приготуйте розчин, змішавши воду кімнатної температури з каталізатором затвердіння і піноутворювачем. Запустіть механічну установку для виготовлення пінопласту, а потім залийте в одну ємність установки смолу, а в іншу - отриманий розчин.
5
На вхід установки подається стисле повітря, після чого запускаються насоси і відкриваються крани ємностей зі смолою і з розчином. У підготовлені форми залийте пінну масу, а потім просушіть її. Готовий пінопласт вийміть з форм і наріжте його волосінню або струною. Час сушки пінопласту становить 1-3 дні.