Як закрити отвір. Як закрити дверний отвір гіпсокартоном.

Перепланування приміщень - невід'ємна частина будь-якого сучасного капітального ремонту. В процесі ремонту квартири нерідко потрібна позбутися зайвої дверного отвору, щоб потім створити новий отвір. Існує кілька способів, що дозволяють якісно і непомітно закрити старий отвір, щоб надалі на його місці була рівна і акуратна стіна.
Інструкція
1
Враховуйте тип матеріалів, з яких виготовлена стіна, в якій знаходиться старий проріз - намагайтеся використовувати ті ж матеріали для заповнення прорізу, щоб уникнути нерівномірної деформації стіни і появи тріщин. Стіну з цементних блоків можна заповнити цегляною кладкою. У цегляних стінах прорізи можна закривати гіпсокартонної перегородкою на основі металевого або дерев'яного каркаса.
2
Підготуйте проріз до робіт - демонтуйте дверне полотно. Зніміть лиштви та розпиляєте вершини косяків. За допомогою лома витягніть старі косяки зі стіни. Нижні краї косяків відпиляйте на рівні підлоги.
3
Повністю очистивши проріз від дверної коробки, переходите до закладення отвору цеглиною. На відстані 150 мм з кожного боку навколо отвору відбийте штукатурку по всьому його периметру, а потім у кожному четвертому ряду цегляної кладки вибийте по половинці цегли. У разі якщо стіни не цегляні, а зроблені з бетонних блоків, в кожному другому ряду видаляйте по чверті блоку.
4
В шари розчину кладки в бічній частині отвору вбивайте плоскі 100-міліметрові цвяхи, щоб об'єднати стару кладку з новою. Також на бічних поверхнях стіни ви можете закріпити металеві скоби на кожному четвертому цеглі. Враховуйте порядок старої кладки, укладаючи нові цеглини на будівельний розчин. Коли стіна буде готова, встановіть новий плінтус і замаскуйте стики прорізу зі стіною штукатуркою.
5
Також закласти отвір можна за допомогою каркасної конструкції з гіпсокартоном - для цього точно так же демонтуйте дверну коробку і збийте штукатурку зі стіни, а потім встановіть нову каркасну стійку для майбутньої перегородки. Виріжте з гіпсокартону листи потрібного розміру, щоб закрити отвір. Зміцніть листи на каркасі. Місця стиків закрийте штукатуркою і шпаклівкою.
Досить часто капітальний ремонт квартири супроводжується переплануванням і, як наслідок, переносом міжкімнатних дверей. В таких випадках виникає необхідність закласти старі дверні прорізи . Як же самостійно закрити дверний отвір?
Вам знадобиться
  • - перфоратор;
  • - цеглини;
  • - будівельний розчин;
  • - штукатурка;
  • - оздоблювальні матеріали
Інструкція
1
Виберіть матеріал. Слід знати, що дверні прорізи рекомендується закривати матеріалами, ідентичними за своїми властивостями тим, які використані в конструкції стіни. Наприклад, дверний отвір в цегляній стіні рекомендується закривати кладкою з цегли.
2
Підготуйте отвір. Демонтуйте дверну коробку. Видаліть штукатурку по всьому периметру прорізу, приблизно на 15 см від його країв. Для збереження перев'язки кладки необхідно вирубати по половинці цеглин, що знаходяться в кожному 4 ряду.
3
Покладіть цеглини на будівельний розчин. Дочекайтеся застигання і нанесіть перший шар штукатурки. Зробіть фінішну обробку. Встановіть плінтуси.
4
Не менш поширеним способом оформлення дверного отвору є облаштування ніші. Демонтуйте дверну коробку. Закладіть проріз цегляною кладкою, але викладіть її не на одному рівні зі стіною, а трохи поглибивши. Оформіть нішу так само, як і дотичні з нею стіни. Зробіть полки. Проведіть підсвітку.
5
Альтернативним способом декорування старого дверного отвору можна вважати установку фальш-дверей. При цьому варіанті обробки необхідно зберегти дверну коробку і полотно. Перекрийте отвір кладкою з цегли. Закрийте двері і міцно зафіксуйте її в цьому положенні. Зовнішню площину глухий двері можна використовувати, наприклад, як дошку для малювання.
6
Ще одним варіантом оформлення є створення невеликого вбудованої шафи. Для цих цілей необхідно зробити кладку ще глибше, ніж в попередніх варіантах. Дверна коробка залишається на місці. Встановіть полички в отриманому поглибленні, по всій висоті дверного отвору. Навісьте двері зі склом. Такий шафка можна використовувати як в кухні - для зберігання спецій або посуду, так і в кімнаті - для книг або будь-яких дрібниць.