Як зробити шкільну газету.

Сьогодні написати, зверстати і роздрукувати шкільну газету набагато легше і менш затратно, ніж, наприклад, 20-30 років тому. Маючи у своєму арсеналі базові навички письменника і комп'ютер з встановленим Word, можна сміливо розробляти ідею шкільного «вісника». Також не обійтися при створенні шкільної газети без однодумців і підтримай дорослих.
Інструкція
1
Поговоріть з класним керівником, а краще відразу з директором школи на предмет будь-якої підтримки в створенні шкільної газети. Краще якщо ви зберете ініціативну групу, яка буде пропонувати численні ідеї та теми для газетних матеріалів. Підтримка проекту включає в себе: надання комп'ютерів і програм для верстки, забезпечення доступу в інтернет, допомога вчителів або студентів в перевірці текстів на наявність орфографічних і граматичних помилок, допомога в розробці плану просування та дизайну.
2
Якщо знайти підтримку з боку школи неможливо, спробуйте зацікавити батьків. Деякі з них планують відправити своїх дітей здобувати вищу філологічну або журналістська освіта, а шкільна газета - хороший трамплін для початківців письменників і журналістів. Якщо ви непогано володієте комп'ютером і орієнтуєтеся в інтернеті, цілком можна заощадити і на витратах на друк газети, опублікувавши ваші перли в глобальній мережі на власному шкільному сайті. Залучайте не тільки школярів в якості письменників і журналістів, а й вчителів, студентів.
3
Проведіть мозковий штурм і придумайте помітну назву для шкільної газети. Розробіть дизайн головної сторінки, логотип видання, рейтинг заголовків. Придумайте рубрики і теми, стиль і концепцію всієї газети. Ви можете публікувати новини й тексти, що стосуються шкільного життя: про олімпіади, про спорт, про викладачів та навчальному процесі, про літній відпочинок і шкільній програмі, головоломки, карикатури, фотографії, оголошення, гороскопи, комікси та багато іншого. Це все в нагоді і для електронної версії. Вирішіть, чи буде ваша газета щотижневої або щомісячної.
4
Наберіть школярів, які вміють продавати газети і хочуть на цьому заробити. Тільки якщо ваша школа надає всі витратні матеріали (папір, чорнило), тоді можна поширювати шкільну газету безкоштовно.
5
Роздайте добровольцям теми і озвучте терміни здачі готових матеріалів. Обов'язково складіть список вимог: наявність фотографії, рукописний або електронний вигляд статей, обсяг тексту, наявність заголовків.
6
зверстати матеріали, використовуючи розроблений дизайн головної сторінки та електронні шаблони. Зазвичай найбільш важливі новини друкуються на головній сторінці, аналітика і думки - в середині газети, а розважальні рубрики - на останніх аркушах.
7
Роздрукуйте кілька примірників і роздайте їх редакторам на вичитку. Зробіть правки в макеті, згідно з пропозиціями ваших редакторів.
8
Надрукуйте заплановану кількість копій газети. До речі, тираж та прізвища редакторів бажано вказати на останній сторінці видання. Поширюйте її всіма можливими способами. Якщо ви публікуєте газету в інтернеті, розклейте оголошення по всій школі про вихід нового номера з крупним зазначенням адреси сайту.
Корисна порада
Підтримка директора школи сприяє підвищенню довіри читачів до вашої газети. Однак у цьому випадку, швидше за все, видання на вичитку доведеться надавати і вчителям, і директору; Переконайтеся, що ваші співробітники володіють достатніми навичками для роботи з текстами. Вони повинні вміти формулювати свої думки в письмовій формі. А редактори повинні добре знати граматику і правопис; Пам'ятайте - коли ви працюєте з авторами і редакторами, необхідно шанобливо ставиться до їхніх думок і ідеям.