Як позбутися від змії на ділянці. Як прогнати відлякати вужів.

Змії на присадибних ділянках не тільки викликають жах, а й псують урожай, особливо полуниці. Позбудеться плазуна дуже складно - в денний час змії сплять, а повзати починають ближче до ночі, тому відловити змію не завжди виходить. Щоб прогнати незваного гостя зі своєї ділянки, потрібно вжити ряд заходів, які направлено діють проти тварі.
Інструкція
1
Спочатку спробуйте відловити змію. Для цього поставте миску з ягодами полуниці ввечері, а самі сядьте в затишне місце зі багнетною лопатою. Якщо змія приповзе, сміливо і не шкодуючи розрубувати її лопатою, але стежте, щоб вона вас не вкусила. Не завжди на ділянках зустрічаються нешкідливі вужі, можуть попастися і гадюки, тому будьте в гумових чоботях і не беріть змію в руки.
2
В магазинах продається ряд хімічних засобів, які принаджують холоднокровних. Після того як змія покуштує частування, вона через деякий час загине. Але не завжди змії з задоволенням поїдають всякі приманки. Вони теж мають певним розумом і можуть відмовитися від настільки привабливої частування, вибравши замість нього грядку зі смачними ягодами.
3
Ставте на ділянці миску з молоком щодня - їжачки відчують запах і прийдуть до вас. Але вони також люблять ягоди, тому це палиця з двома кінцями. Але з їжачками все трохи простіше, вони хоча б не отруйні і поїдають не тільки смаколики, а й змій і мишей.
4
Поставте по периметру ділянки стовпчики, а на них повісьте сильно шарудить плівку або фольгу - звук буде відлякувати змій і вони віддадуть перевагу більш тихий сусідський ділянку, ніж перебування в підозріло шумному місці.
5
Щоб зміям було некомфортно на вашому ділянці, приберіть всю траву і розчистите місцевість. Змії люблять ховатися в траві, а якщо її не буде, природне середовище проживання порушиться , і вони відправляться шукати кращого життя в інших місцях, де і трава висока, і торішнє листя неприбрана.
Зверніть увагу
Голова вужа. Притулками вужів служать порожнечі під корінням дерев, купи каменів, нори гризунів, копиці сіна, щілини між колодами мостів, гребель та інші укриття. Іноді вужі поселяються в підвалах, під будинками, в купах гною або сміття, сдесь же длают клпдкі. В опалому листі і пухкому грунті вужі можуть самі прокладати собі ходи.
Корисна порада
Найчастіше в садах нам доводитися зустрічати таких змій, як вужі, полози (родичі вужа), мідянки і гадюки. Є така мисливська порода собак - ягд-тер'єр. Так от, ці милі собачки не погано винищують (душать) змій, і гадюк і вужів заодно, перевірено! Хоча вони можуть кинутися і на людину, так що не забувайте вдягати своєму кошлатому вихованцеві намордник, щоб він не покусав ваших сусідів по саду.