Як перевірити фотоапарат при покупці.

Фотоапарати давно переступили межі професійних майстерень. Тепер цифровий фотоапарат доступний кожному. І якщо популярність плівкових фотоапаратів зійшла нанівець, то цифрові переживають справжній бум. Пов'язано це з тим, що за допомогою цифрового фотоапарата легко зробити фото, він може вміщати в себе багато фотографій, а головне - результат видний відразу. Зараз є фотоапарати в широкій ціновій категорії і з різним набором характеристик. Тому вибрати з них той, який вам потрібен часто дуже складно. Кілька порад, на що в першу чергу дивитися і що перевіряти при покупці цифрового фотоапарата вам не зашкодять.
Інструкція
1
Якщо ви початківець фотограф, то занадто складний в управлінні апарат брати не варто. Досить недорогий цифровий «мильниці». Адже переплачувати за ті функції, які ви не будете використовувати, не має ніякого смисла.Первое, що потрібно перевірити при покупці - це кількість пікселів. Від них часто залежить і вартість. Якщо ви збираєтеся друкувати фото в стандарті 10х15, але не більше, то вам буде достатньо 3 мегапікселів. Якщо ж ви збираєтеся їх обробляти в графічних програмах і переглядати на комп'ютері, то чим більше мегапікселів, тим краще. Зараз є цифрові «мильниці» з дозволом навіть до 12 мегапікселів.
2
Наступна характеристика - це матриця фотоапарата. Від неї залежить передача кольору, світлочутливість, шуми в фото і так далі. Якщо у моделі є ручна установка чутливості - чудово. Вона дасть більш широкі можливості при різних умовах зйомки. Матрицю у «мильниці» перевірити складно, бо найчастіше все настройки у неї автоматичні. Щоб перевірити матрицю у професійного дзеркального фотоапарата, потрібно прибрати всі автоматичні настройки шумозаглушення, перенесення кольорів, експозиції і фокусування, не знімаючи кришки, зробити кілька знімків при різній витримці. Потім перевірте при максимальному збільшенні наявність різнокольорових точок. Якщо на весь кадр не більше 6 таких точок, значить з матрицею все в порядку. Якщо їх більше, значить, є збійні пікселі і такий фотоапарат брати не варто.
3
Наступна характеристика, яку варто перевірити - це зум. Збільшення в фотоапараті може бути як цифровим, так і оптичним. Більшість недорогих цифровиков обладнані цифровим зумом. Дорожчі моделі пропонують вибір, що збільшує можливості при зйомці. Добре, якщо у фотоапараті передбачена можливість для зміни оптики.
4
Є запчастини у фотоапарата, які рідко йдуть в комплекті. Це акумулятори, флеш-карти та футляри. Акумулятори купуйте найбільшої ємності, щоб у відповідальний момент вони не розрядилися. Те ж стосується і флешки. Чим більше об'єм, тим краще. Вибір футляра не складний. Головне, щоб фотоапарат був захищений від ударів.