Як вибрати піч для лазні.

Кожен господар власного будинку або дачі рано чи пізно замислюється про будівництво лазні . Баня для російської людини - це місце, де можна приємно провести час з друзями, відпочити. І звичайно, перше питання при її пристрої - пічний. Від вибору печі залежить не тільки атмосфера в лазні, але ще й комфорт і зручність, а в кінцевому результаті - і настрій господаря і гостей.
Інструкція
1
Вибір печі треба починати з вирішення, яку лазню ви бажаєте мати: російську парну або сауну. Різниця у вологості в приміщенні. Сауни гріють більш сухим паром, російські парні - вологі. Першим ділом виміряйте приміщення лазні і вхідний отвір. Це необхідно, щоб легко демонтувати піч при її поломці.
2
При виготовленні печі, виберіть правильний жаростійкий метал для її корпусу. Наявність високого відсотка хрому (від 13%) забезпечить легку конструкцію корпусу з максимальним обігрівом приміщення.
3
Виберіть конструкцію з найбільшим обсягом кам'янки - місця, куди будуть складені камені для створення «правильного» пара. Її обсяг визначається з розрахунку маси каменів, необхідних для прогріву даного приміщення, 2,5-6 кг на 1 м3.
4
Виберіть неглибоку топку, якщо ви любите колоти дрова перед лазнею. І навпаки, глибока топка позбавить вас від необхідності дрібної розпиляння деревного матеріалу. Більший обсяг топки підвищить і продуктивність спека печі.
5
Виберіть для колосника конструкцію з чавуну. Колосник служить для подачі повітря в топку, саме на ньому накопичуються палаючі вугілля, температуру яких витримає не всякий метал.
6
Для пристрою зольника, місця, де скупчується зола, виберіть конструкцію висувного шухлядки. Це дозволить вам легко і швидко очистити піч від золи.
7
Дизайн вашої печі визначте загальним дизайном інтер'єру лазні . Прямокутні печі обходяться господарям дешевше їх круглих або вигнутих аналогів.