Як різати підлогову плитку.

Укладаючи кахель в приміщенні, рано чи пізно ви зіткнетеся з необхідністю в обрізанні плиток. На сьогоднішній день існує безліч способів (як спеціалізованих, так і «народних), які дозволяють відрізати плитку необхідного розміру.
Вам знадобиться
  • Кахельна плитка, олівець, рулетка, плиткорез.
Інструкція
1
В першу чергу, у зв'язку необхідністю в різанні кахельної плитки, вам потрібно зняти всі заміри для найбільш точного відрізу. Для цього використовуйте олівець і рулетку. Ви також можете позбавити себе від застосування рулетки. Для цього переверніть кахельну плитку лицьовою стороною вниз і прикладіть її на підлогу (впритул до стіни). Відзначте олівцем дві точки у верхній і нижній частині плитки (завдаючи позначки, враховуйте майбутній шов - малюйте їх на відстані 3-4 міліметри від краю вже покладеної плитки).
2
Переверніть плитку і перенесіть позначки на її лицьову сторону. Для цього просто прокреслите суцільну лінію по торця плитки. Тепер, коли матеріал буде розмічений, ви можете приступити до його різанні. Багато умільці, в даній операції примудряються використовувати не тільки плиткорез і болгарку (болгарка придасться для вирізання кутів на плитці), але і звичайний склоріз. Однак зараз ми торкнемося спосіб різання кахля за допомогою плиткоріз.
3
Звернувши увагу на плиткорез, ви побачите, що по його центру проходить пряме ребро - воно служить не тільки вашим орієнтиром, але й дозволяє виконати правильний розріз кахлю. Укладіть плитку на дане ребро так, щоб кожна з нанесених раніше відміток збігалася з його вершиною. Відженете важіль плиткореза назад і зафіксуйте плитку нерухомо.
4
Підведіть ролик з лезом до позначки. Переконайтеся, що він розташований строго по накресленої лінії. Злегка натискаючи на важіль плиткореза, проведіть лезом по всій довжині плитки (перемістіть важіль у верхнє положення, натискаючи на нього під час руху). Після того, як важіль виявиться нагорі, поставте ніжку плиткореза в верхню частину плитки і натиснете на рукоять. Кахель буде відрізаний.
5
Якщо в момент натискання на рукоять кахель відламана не по прямій, значить, потрібно збільшити силу тиску на важіль в момент різання плитки.