Як розрахувати витяжку.

Купуючи витяжку для газової плити, ви як мінімум повинні володіти відомостями про її габаритах. В цілому слід зазначити, що придбання кухонної витяжки досить відповідальний процес, який вимагає від покупця максимум уваги.
Вам знадобиться
  • Рулетка.
Інструкція
1
Перед тим, як ви опинитеся в магазині і приступите до вибору витяжки, вам потрібно зняти заміри з газової плити, встановленої на вашій кухні. Якщо газова плита також знаходиться на стадії придбання, визначитеся спочатку з нею, після чого, також виконайте її завмер. Зокрема вас повинна цікавити ширина і глибина робочої поверхні плити. З цими вимірами ви можете відправитися в магазин.
2
Як привабливо би не виглядала витяжка, ви не зможете її купити по одній простій причині, яка криється навіть не в відсутність грошей - її розміри будуть невідповідними. Тобто, якщо розміри сподобалася вам витяжки будуть відповідати габаритам робочої поверхні газової плити, її купувати однозначно не можна. Чому? Тому що розміри витяжки повинні перевищувати габарити кухонної плити на десять сантиметрів з кожного боку. Якщо її площа буде меншого розміру, вентиляція буде неякісною. Внаслідок цього - зіпсована облицювання кухонного гарнітура, неприємні сліди жиру на стелі. Після того, як ви купите витяжку з потрібними габаритами, ви можете приступити до її встановлення.
3
Ще одне важливе правило - купол витяжки повинен бути зафіксований на відстані 60-70 сантиметрів від робочої поверхні плити. Дана висота є ідеальною для оптимальної роботи вентиляції. Якщо ви розташуєте витяжку нижче, - гарячі пари з часом розплавлять пластикові елементи конструкції. Якщо ж положення витяжки буде вище 70 сантиметрів над плитою - пари зашкодять облицювання кухонного гарнітура. Сама ж фіксація конструкції здійснюється за допомогою кріпильних деталей, які поставляються в комплекті з витяжкою.
Асортимент сучасних кухонних витяжок досить широкий і радує око різноманітністю форм і матеріалів. Проте в гонитві на зовнішньою красою не варто забувати, що головне завдання цього пристрою - позбутися від жиру, випарів, кіптяви, гару і неприємних запахів, які неминуче виникають в процесі приготування їжі. Справитися з цим завданням допоможе розрахунок потужності витяжки , тобто об'єму повітря, який вона може пропустити в одиницю часу.
Інструкція
1
За допомогою рулетки виміряйте довжину і ширину вашої кухні, а також висоту стелі. Переведіть отримані результати в метри і перемножте. Ви отримаєте об'єм кухні в кубометрах. Якщо геометрія приміщення складна, скористайтеся планами БТІ - на них завжди вказується площа приміщень вашої квартири в квадратних метрах. Наприклад, площа кухні - 15 м2, висота стелі - 3 м. Об'єм кухні дорівнює 15 х 3 = 45 м3.
2
Розрахуйте необхідний повітрообмін, який повинна забезпечувати витяжка. Для цього помножте обсяг кухні на кратність повітрообміну - величину, яка визначає, скільки разів протягом години повітря в приміщенні повністю оновлюється. Згідно СНиП, система примусової вентиляції на кухні повинна забезпечувати кратність повітрообміну, рівну 10 - 12. У нашому прикладі потужність витяжки складе 45 х 12 = 540 м3/год.
3
Визначтеся, в якому режимі працюватиме ваша витяжка. Існують два варіанти: відвід повітря та рециркуляція.
4
Відведення повітря назовні вважається більш ефективним, однак врахуйте деякі тонкощі. Користуйтеся розрахунками повітрообміну і здобувайте потужний пристрій (600 - 1200 м3/ч), тільки якщо воздуховод буде виведений на вулицю через зовнішню стіну або в будівлі є вентканал для витяжок. Найчастіше в наших багатоповерхових житлових будинках передбачена тільки природна вентиляція. Пропускна здатність таких вентканалов (за умови, що вони не засмічені і не перекриті підприємливими сусідами, які захотіли збільшити площу своєї кухні) становить зазвичай 150 - 180 м3/год (якщо дуже пощастить, то 300 - 400 м3/ч). Витяжка більшої потужності тягнути сильніше не буде, зате створить «підпір» повітря в системі і порушить нормальну вентиляцію у всьому стояку.
5
У режимі рециркуляції повітря не відводиться назовні, а пропускається через щільний вугільний фільтр і повертається назад в приміщення. Цей режим використовується в тому випадку, якщо вентиляційний отвір недоступно, вентканал засмічений або блокований. Ефективність роботи витяжки значно знижується у зв'язку з необхідністю долати опір фільтра. Тому збільште розрахункову потужність на 30 - 40%. У нашому прикладі буде потрібно витяжка потужність ю не менше 540 х 1.4 = 756 м3/год.
Зверніть увагу
Для нормальної роботи витяжки із зовнішнім підключенням необхідно забезпечити приплив повітря в приміщення (наприклад, відкрити вікно). Особливо це стосується квартир, обладнаних пластиковими склопакетами і щільно закриваються євро-дверима. За відсутності системи припливної вентиляції та закритих вікнах включення витяжки може привести до виникнення зворотної тяги з вентиляційного отвору, розташованого в санузле.Для нормальної роботи витяжки в режимі рециркуляції потрібно регулярно замінювати вугільний фільтр (не рідше 1 разу на півроку).