Як охороняти річки.

Охорона річок і водойм - чи не найбільша першочергове завдання, яка є на сьогоднішній день у людей. Щоб зберегти річки , необхідно звести до мінімуму забруднення, що надходять з грунту, з інших водойм, що впадають в річку і забруднення, що надходять з повітря.
Вам знадобиться
  • Карта вашій місцевості з позначенням річок і різних промислових і сільськогосподарських об'єктів.
  • Стерильна посуд для збору проб.
  • Довідник Гранично допустима концентрація речовин (ГДК).
  • Контакти державних і незалежних екологічних лабораторій.
Інструкція
1
Якщо ви налаштовані рішуче і дійсно хочете перейти від слів до справи, ставши екологом річок і водойм, почати слід з ретельного вивчення карти вашої місцевості. Подивіться, які промислові об'єкти - заводи і фабрики розташовані вздовж річки , які сільськогосподарські об'єкти - ферми, колгоспи є поблизу. Щоб переконатися в правильності вашої карти, вам, ймовірно, доведеться зробити невелику прогулянку і вивчити, які промислові та сільськогосподарські об'єкти зливають свої стоки в річку. Складіть свою, альтернативну карту стоків, з позначенням підприємств, що займаються таким непристойною справою.
2
Візьміть стерильні банки для збору проб і наповніть їх річковою водою, рухаючись вниз за течією. Обов'язково відзначайте на банці, де була взята проба. Звіряйтеся з картою. Не забувайте також вказувати дату і час забору проби. Проби води слід брати і в тих місцях, де в вашу річку впадають інші річки або струмки.
3
Віднесіть ваші проби в державну екологічну лабораторію (як правило, вони розташовуються на санепідемстанції). Якщо отримані результати здадуться вам сумнівними, а значення концентрацій шкідливих речовин - явно заниженими, зверніться в незалежну екологічну лабораторію. Всі отримані з лабораторії дані ви можете перевірити за допомогою довідника ГДК - гранично допустима концентрація шкідливих речовин. Якщо концентрації, отримані в лабораторії, перевищують значення ГДК, то це привід для того, щоб звернутися в міську або районну інспекцію природних ресурсів і охорони навколишнього середовища.
Зверніть увагу
Дуже часто все несанкціоновані викиди шкідливих речовин здійснюються промисловими об'єктами ночами або на світанку. Ви можете простежити за цим самостійно або в компанії друзів. Ви побачите, як змінився колір і запах стічних вод. Обов'язково запишіть час і дату, коли це сталося.
Корисна порада
Обов'язково дізнайтеся, де розташовані очисні станції, після яких вода з річки надходить у ваше місто. Візьміть пробу води безпосередньо біля станції, зазначивши час і дату забору проби.