Як обчислити Великдень.

Ще в 325 році священнослужителі Олександрійської церкви розробили постанови, за якими можна було визначити дату найголовнішого християнського свята - паски, коли фарбуються яйця, печуться паски і люди радісно вигукують: «Христос Воскрес!» - «Воістину воскрес».
Інструкція
1
Правила відліку часу святкування Пасхи, прийняті в III столітті, діють досі. Свято Христов відзначають завжди в першу неділю, коли за місячним календарем наступає днем повний місяць або як тільки закінчується весняне рівнодення, в цей же день, але не раніше. День святкування Великодня може випасти в період від 21 березня до 25 квітня, або ж, якщо відлік вести за Григоріанським календарем - з 4 квітня - 8 травня.
2
Розглянемо цікаве обчислення православної Пасхи. Цей спосіб визначається по Олександрійської Пасхалії шляхом обчислення наступної формули: Повний місяць (Y) = 21 березень + [(19 • [Y/19] + 15)/30], де Y - рік, на який визначається Пасха. При розподілі використовуються цілі числа. Якщо отримане з формули значення (Y) <32, отже, дата повного місяця опиниться в березні, а при (Y)? 32, то потрібно додатково відняти 31 день, і таким чином визначиться дата в квітні місяці.
3
Багато відраховують день Пасхи, починаючи з першого дня від настання Великого посту, який триває 48 днів. Але є і ще математичний спосіб обчислення пасхальної дати, за допомогою якого можна розрахувати дні світлого свята на кілька років вперед. Цей метод німецького вченого Карла Гаусса заснований на алгебраїчної формулою. Так, потрібно розділити число року, наприклад 1996, на 19. Цей залишок буде називатися «а». Тепер розділимо 1996 на 4, залишок позначається «b». Під літерою «с» - залишок, утворений шляхом ділення 1996 на 7. Тепер потрібно 19 помножити на «а» + 15. Одержаний залишок ділимо на 30 і відповідь записуємо під літерою «d». Залишок на обчислення (2 * b + 4 * c + 6 * d + 6)/7 називатиметься «e». І останнє: обчислюємо 22 + d + е, отримуємо залишок для визначення дня в березні, а відповідь на обчислення d + e-9 буде числом паски на квітень. Так, для 1996 року по Юліанським календарем датою Пасхи стало 1 квітня.