Як відкрити кокос.

Напевно, не знайдеться людини, яка не пробував кокос? Кокос є плодом кокосової пальми. Плід досить великого розміру, кулястої форми, біла м'якоть покрита тоненькою шкіркою коричневого кольору і твердою шкаралупою з ворсом.

Вміст кокоса можна вживати у свіжому, сухому і в тертому вигляді. Завдяки своїй популярності в азіатській кухні, м'якоть кокоса стали застосовувати і в європейській кухні. Щоб визначити, що кокос хороший, необхідно з'ясувати чи є в ньому молоко, тому при покупці даного плода струсіть його у вуха.

На кокосе є три плями і якщо при натисканні вони проминаются, значить, кокос попсутий. Зрілий кокос можна відрізнити за принципом, наскільки легко відділяється м'якоть від шкаралупи. Стигла м'якоть з легкістю відділяється від прошарку шкаралупи.

Найчастіше виникає питання: Як відкрити кокос? Більшість любителів намагаються просто розбити кокос об підлогу або стіл, не враховуючи при цьому те, що з нього витече сік. Тому для початку вам потрібно витягти сік, а потім розколоти кокос. Що для цього потрібно зробити? Кокос має три очка, які розташовані на самій тонкій частині шкаралупи. Візьміть гострий предмет і проткніть їм два отвори, потім скористайтеся трубочкою і випийте кокосовий сік. Тепер приступайте до розколювання кокоса. Кокосовий плід, як і все, що нас оточує, має слабке місце, це одна третина відстані від вічок. Кокос варто покласти на рівну поверхню і за допомогою тупий боку ножа вдарити в намічену точку. Процедуру варто проробити 3-4 рази, після чого утворюється тріщина. За допомогою ножа розділіть кокос на частини і насолоджуйтеся смачною і соковитою м'якоттю. Тепер ви знаєте, що насправді відкрити кокос не так вже й складно!

Неприступний плід кокос насправді досить легко відкривається. Для того щоб відкрити його в домашніх умовах, потрібно всього кілька хвилин. Якщо все зробити правильно, то можна отримати смачний сік і акуратно розколоту ароматну м'якоть.
Інструкція
1
Кокос, як і будь-який інший фрукт, обов'язково помийте під проточною водою.
2
Знайдіть з одного боку кокоса темні оченята - найслабше місце. Акуратно за допомогою ножа зробіть два отвори і вилийте сік у ємність або випийте його за допомогою трубочки. Замість ножа можна використовувати дриль.
3
Візьміть великий ніж і тупою стороною розколіть кокос. Розколювати потрібно, попередньо зазначивши місце. Найкраще це робити на відстані 1/3 см від розташування вічок (ближче до очках), на цьому проміжку плід має меншу щільність і легко дає тріщину.
4
Після того як утворилася тріщина, вставте в неї ніж і розділіть на дві частини кокос. Після чого можна розколоти на такі шматочки, які вам потрібні. М'якоть зазвичай натирають на тертці і використовують в кулінарії. Якщо м'якоть сильно жорстка, то плід був перезрілим.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=LNx-8RlQRls