Як враховувати транспортні витрати.

При отриманні прибутку за існуючим законодавством підприємці повинні платити податок. Однак щоб не опинитися в збитку і накладі для розрахунку податку враховуються і витрати , наприклад, на транспорт, які і віднімають із суми прибутку, тим самим зменшуючи суму податку.
Інструкція
1
Відповідно до Податкового кодексу РФ, організації можуть самі визначати, як їм враховувати пов'язані з доставкою товару витрати . Причому спеціально для транспортних витрат були розроблені три способи їх списання. Перший - визнати такі витрати непрямими і списати їх за один раз. Другий - визнати витрати прямими, а значить, включати доставку в вартість товарів (абз. 3 ст. 320 НК РФ). Третій варіант - теж визнати прямим, але не включати транспортну послугу в вартість товару і списувати його пропорційно вартості власне товарів.
2
А от сума прямих витрат, яка відноситься до залишків нереалізованих товарів, повинна визначатися виходячи з середнього відсотка з урахуванням перехідного залишку на початок іншого звітного періоду. Порядок цієї процедури нескладний. Для початку визначається співвідношення суми прямих витрат, що припадають на залишок нереалізованих товарів на початок місяця з сумою, здійсненої в поточному звітному періоді.
3
Одночасно розраховуються вартість придбання реалізованих товарів і вартість придбання залишку нереалізованого товару на кінець звітного періоду.
4
Далі потрібно розрахувати середній відсоток як відношення суми прямих витрат до вартості товарів.
5
Потім потрібно визначити суму прямих витрат, що відносяться до залишку нереалізованих товарів, як добуток середнього відсотка і вартості залишку товарів на кінець місяця.