Як запустити дефрагментацію.

Дефрагментація диска виробляє оновлення логічної структури дискового простору таким чином, що запис одного файлу займає безперервну послідовність кластерів. Тоді як зазвичай при тривалій роботі системи частини файлів розміщуються в різних місцях фізичного носія. Дане перерозподіл, вироблене будь утилітою-дефрагментатором, не тільки впорядковує логічну структуру диска, але і помітно прискорює роботу всієї системи. Адже читання і запис файлів в разі фрагментированного диска проходить дуже повільно. Саме тому бажано регулярно проводити дефрагментацію логічних розділів системи.
Інструкція
1
Запустіть додаток утиліту для дефрагментації диска. Для цього в головному меню системи, що викликається кнопкою «Пуск», відкрийте наступні пункти: "Всі програми» - «Стандартні» - «Службові» - «Дефрагментація диска». Відкриється вікно програми, де можна провести аналіз диска або почати дефрагментацію .
2
Дану службову програму можна запустити і іншим способом. Для цього відкрийте вікно "Мій комп'ютер" через запуск ярлика на робочому столі або з меню кнопки «Пуск». Потім виділіть мишкою будь-який логічний диск, викличте його контекстне меню і виберіть пункт «Властивості». У новому вікні перейдіть у вкладку «Сервіс» та в розділі «Дефрагментація диска» натисніть на кнопку «Виконати дефрагментацію ». Система запустить стандартне вікно додатка-утиліти.
3
В даному вікні зверху розташований елемент, що представляє собою список всіх розділів жорстких дисків підключених до комп'ютера. Нижче знаходяться елементи графічної оцінки використовуваного ємнісного простору. Вони відображають розміщення файлів до і після дефрагментації диска.
4
Оберіть мишкою в списку логічних розділів потрібний вам диск для дефрагментації. Натисніть кнопку «Дефрагментація» внизу вікна. Система запустить дефрагментацію вибраного диска, графічно відобразивши даний процес в блоках оцінки. Таким чином, за всім процесом переносу частин файлів в одне місце можна спостерігати у міру роботи утиліти.
5
По завершенні роботи додаток виведе на екран відповідне повідомлення. Тепер ваш диск дефрагментірован.
Зверніть увагу
Дефрагментація диска є адміністративною функцією і для її запуску потрібні права адміністратора.
Корисна порада
Крім системної утиліти-дефрагментатора існує цілий ряд сторонніх програм, швидко і якісно виконують дефрагментацію будь-якого розділу жорсткого диска. До них відносяться утиліти: Diskeeper, Defraggler, Disk Defrag, UltraDefrag і багато інших додатків, більшість з яких мають статус вільно поширюваної програми.
Сервісна процедура дефрагментації вмісту жорсткого диска доступна серед стандартних засобів обслуговування операційної системи Windows. Використовуючи утиліту "Управління дисками", можна провести разову дефрагментацію, а також задати розклад, за яким дана процедура буде запускатися автоматично.
Інструкція
1
Запустіть утиліту "Керування дисками". Дану програму можна знайти в «Управлінні комп'ютером», посилання на яке є в контекстному меню ярлика «Мій комп'ютер», а також в «Панелі управління» меню «Пуск». Програма належить до стандартних опцій операційної системи, тому самостійно її інсталювати немає необхідності.
2
Виберіть розділ, який потребує дефрагментації. Вважається, що дефрагментацію час від часу потрібно проводити на кожному розділі вінчестера. Натисніть по області розділу правою кнопкою миші і виберіть нижній пункт «Властивості». Знайдіть вкладку «Сервіс» - саме на ній знаходиться управління дефрагментацією.
3
Натисніть на кнопку «Виконати дефрагментацію ». Запуститься «майстер Дефрагментації» диска. Натисніть на кнопку «Аналіз диска», щоб програма продіагностувати розділ на необхідність проведення процедури. Потім клікніть правою клавішею миші по пункту «Дефрагментація диска». Виділіть на операцію достатньо часу, так як в залежності від стану розділу на це буде потрібно від однієї години до декількох.
4
Щоб задати спеціальний розклад на проведення процедури дефрагментації, натисніть на кнопку «Налаштувати розклад». Встановіть прапорець «Виконувати за розкладом» і налаштуйте параметри запуску утиліти - дату, день тижня і час.
5
Існують сервісні програми, які призначені для оптимального виконання процедури дефрагментації - Auslogics Disk Defrag, Ashampoo Magical Defrag, Piriform Defraggler та інші. Однак, для потреб звичайного користувача вистачить і стандартної утиліти Windows. При завантаженні додаткового програмного забезпечення з інтернету, перевіряйте всі файли за допомогою антивірусних утиліт, щоб уникнути зараження вірусами.