Як збільшити тактову частоту процесора. Як збільшувати частоту шини процесора.

Чим вище тактова частота процесора , тим вище його продуктивність, якщо інші його параметри залишаються незмінними. Звичайно, «підвищити» частоту процесора можна, замінивши його на старшу і дорожчу модель, але операція ця, природно, не безкоштовна. Яким же чином можна збільшити тактову частоту процесора без фінансових вкладень?
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, процесор, навички по роботі з BIOS, знання англійської мови в обсязі, достатньому для читання інструкції до материнської плати і розуміння значення параметрів BIOS.
Інструкція
1
Підняття тактової частоти процесора понад ту, яка встановлена на заводі виробника, називається «оверклокінгом» або «розгоном». Розгін процесора збільшує його тепловиділення і підвищує навантаження на пов'язані з процесором елементи комп'ютера, наприклад, оперативну пам'ять. Перед розгоном перевірте, що кулери процесора і корпусу забезпечують достатній рівень охолодження. У разі, якщо температура ядер процесора в стані «без розгону» вище 50 градусів, збільшувати частоту без поліпшення охолодження просто протипоказано.
2
Якщо ж охолодженні працює ефективно, починайте процедуру розгону. Зайдіть в панель управління BIOS вашої материнської плати, для цього відразу після включення (перезавантаження) комп'ютера натисніть клавішу F2, DEL або F1, в залежності від моделі плати. У рядку меню BIOS знайдіть вкладку управління характеристиками процесора . Вона може називатися по-різному, в інструкції до материнської плати в розділі BIOS вказано, як саме.
3
Підніміть частоту системної шини процесора . В BIOS ця характеристика зазвичай називається «CPU Clock» або «CPU Frequency». Для цього у відповідному рядку встановіть необхідне значення.
4
Тактова частота ядер процесора є результат множення частоти його системної шини на множник. Внаслідок цього розігнати процесор можна, збільшивши значення цього параметра. Але в більшості процесорів множник заблокований і не може бути змінений. Тільки в процесора х серії Black виробництва AMD і в процесора х з індексом Extreme від Intel значення множника можна змінити. Якщо ваш процесор дає таку можливість, підійміть значення множника на сторінці параметрів процесора в BIOS.
Зверніть увагу
Пам'ятайте про те, що ризик, пов'язаний з розгоном, повністю лежить на вас. Пошкодження процесора в результаті розгону гарантійним випадком не є. Намагайтеся не підвищувати частоту процесора більше, ніж на 20% від заявленої виробником.