Як зробити емаль.

Якщо у вас є стара залізна посуд, яка втратила свій вигляд, але вам вона чомусь дорога - можна дати їй нове життя, покривши емаллю . Можна також зробити своїми руками облицювальну плитку незвичайного відтінку.
Вам знадобиться
  • Вуглекислий натрій
  • Калієва селітра
  • Гіпс
  • Плавиковий шпат
  • Муфельная піч
  • Ступка
  • Ваги з важками
  • Шпателі
  • Кисть
Інструкція
1
Посуд очистіть від окислів і забруднювачів. Найбільш забруднені місця можна навіть зачистити наждачним папером. Обробіть посуд мильною водою, потім промийте проточною.
2
Відміряйте 20 частин вуглекислого натрію, 10 вагових частин калієвої селітри, 6 вагових частин гіпсу і 10 вагових частин плавиковогошпату. Кожна речовина максимально подрібніть в ступці. Отримані порошки зсипте в одну посудину, перемішайте і розведіть водою до стану густого тесту.
3
За допомогою кисті нанесіть суміш на поверхню посуду тонким шаром. Поставте виріб в муфельну піч і обпечуся.
4
Якщо потрібно емаллю предмет, не призначений для приготування їжі, то можна зробити емаль іншим способом. Приготуйте наступний склад. 3, 5 кг товченого запашного скла, 1 кг вуглекислого калію (поташу), 1 кг калієвої селітри, 0,5 кг тетраборнокислий натрію (бури), 5, 25 кг свинцевого сурику. Розтлумачте в порошок складові частини і розплавте в чистому вогнетривкому тиглі (наприклад, порцеляновому). Суміш повинна закипіти, а потім перетворитися в рідке скло. Отриманий плавень вилийте на лист заліза, покритий водою, і охолодіть за допомогою води, від чого він розтріскується. Лист розтирають у дрібний порошок і замішують з водою до стану негустий пасти, яку і наносять на предмет для емалювання. Предмет висушіть і помістіть в муфельну піч. Емаль повинна розплавитися і утворити блискуче покриття. Якщо потрібно отримати бледно0голубой відтінок емалі, до суміші додайте 300 г азотнокобальтовой солі. Для додання інших відтінків можна застосовувати скло різного забарвлення. Таким чином можна емалювати, наприклад, облицювальну плитку або елементи прикрас.
Зверніть увагу
.Для приготування емалей необхідно закуповувати хімікати з марками «Ч», «ХЧ» або «ЧДА».
Корисна порада
В даному випадку краще використовувати металеву ступку, а не фарфоровуюНужние хімікати продаються в будівельних магазинах і в магазинах хімічних реактивів.