Як побудувати перспективу.

Світ, який нас усіх оточує, має три виміри, а ось аркуш паперу або полотно, на якому ми намагаємося зобразити навколишню реальність, на жаль, всього-на-всього двомірний. Для того, щоб зображувані нами об'єкти здавалися максимально об'ємними і реалістичними, потрібно дотримуватися певних правил і вірно вибудовувати перспективу .
Вам знадобиться
  • аркуш паперу, олівець, лінійка
Інструкція
1
Отже, перше, що потрібно зробити при побудові перспективи - знайти лінію горизонту. Лінія горизонту - це та лінія, яка знаходиться на рівні ваших очей. Всі предмети, розташовані в просторі, можуть бути на рівні лінії горизонту, вище або нижче неї. Визначившись, де знаходитиметься лінія горизонту на вашому аркуші, прокреслите її лінійкою.
2
На лінії горизонту потрібно відзначити точку сходу, в якій будуть сходитися всі паралельні лини тривимірного зображення, число таких точок не обмежена, лише в найпростіших випадках точка сходу виявляється одна.
3
Далі визначаємо, де відносно лінії горизонту розташовуватиметься предмет. Якщо він знаходиться на рівні очей (тобто на лінії горизонту), то ми дивимося на предмет прямо. Якщо предмет розташований вище лінії горизонту, ми дивимося на нього знизу, відповідно, в цьому випадку стає видно нижню частину предмета. Якщо ж предмет помістити нижче лінії горизонту, то видимої виявиться верхня частина. Будуємо предмет, перевіряємо за допомогою лінійки, щоб всі паралельні лінії сходилися в одній точці.
Зверніть увагу
Також при побудові преспективи потрібно пам'ятати не тільки про те, що всі паралельні прямі сходяться в одній точці, а й про те, що в міру віддалення все зображувані предмети зменшуються. Сильно вилучені предмети і зовсім перетворюються в точки.
Гарне уявлення про інтер'єр кімнати можна отримати, побудувавши її зображення за правилами перспективи. Знати ці правила необхідно, незалежно від того, малюєте ви план інтер'єру на листку паперу вручну або використовуєте комп'ютерну програму.
Інструкція
1
Для визначення масштабу кімнати за основу візьміть розміри фігури людини середнього зросту. Їх буде зручно порівнювати з розмірами вікон, дверей, предметами інтер'єру.
2
Запишіть на аркуші паперу параметри кімнати , перспективу якій ви будете робити. Це висота, довжина, ширина самої кімнати , а також розміри вікна, двері, висота підвіконня, їх відстань від кутів кімнати .
3
Візьміть аркуш формату А3 і намалюйте на ньому прямокутник (майбутнє зображення протилежної стіни), попередньо вирахувавши масштаб. Приміром, 1 м реального простору ви можете уявити в 10 см на папері.
4
Намітьте лінію горизонту. Візьміть до уваги, що ділити прямокутник навпіл художники не рекомендують, т.к. зображення буде здаватися неприродним. Найлегше уявити середній зріст людини в масштабі і відзначити горизонтальною лінією відстань від нижньої лінії прямокутника до рівня очей людини в масштабі.
5
На лінії горизонту намітьте точку сходу. Вона може бути де завгодно, але бажано теж не робити її в центрі зображення.
6
Виберіть відстань, з якої уявний глядач розглядатиме інтер'єр. Зазвичай його приймають рівним двом діагоналях зображення прямокутника. З точки сходу проведіть перпендикуляр вниз до горизонту. Його довжина дорівнює відстані глядача від зображення-прямокутника. Відзначте це відстань крапкою.
7
З цієї точки проведіть два промені під кутом 45 градусів від вертикальної лінії. Точки перетину променів з лінією горизонту відзначте. Вони знаходяться за межами прямокутника. За допомогою цих точок ви в майбутньому зможете намітити різні предмети інтер'єру, паркет, орнаменти килима і т.п.
8
Щоб позначити стіни, стелю та підлогу кімнати , від точки сходу через кути прямокутника проведіть діагоналі. Глибину кімнати відповідно до масштабу можна відміряти на око, т.к. розміри в цьому випадку спотворюються перспективою.
9
Відзначивши точки, які позначають ближній до вас край кімнати , проведіть від них горизонтальні і вертикальні лінії. У вас вийде більший за розміром прямокутник.
10
Тепер вам необхідно зробити масштабну сітку на підлозі. Вона згодом полегшить побудову вікон, ніш, предметів інтер'єру в масштабі і допоможе правильно розташувати їх в просторі.
11
Підстава (низ) великого прямокутника розділіть на кілька рівних частин. Зручно використовувати ділення на метри. Наприклад, якщо довжина кімнати дорівнює 5 метрам, значить, ділите на 5. Потім від точок поділу проведіть лінії до однієї з точок на лінії горизонту, які ви відзначили раніше (вони за межами зображення кімнати ). На перетині цих сходяться ліній з діагоналлю - глибиною кімнати поставте точки. Від цих точок проведіть горизонтальні лінії, паралельні підставах ваших прямокутників.
12
Підстава (низ) великого прямокутника розділіть на кілька частин, розміри яких відповідають ширині вашої кімнати в масштабі. Наприклад, якщо її довжина дорівнює 4 м, ділите на 4 частини. Від цих точок накресліть лінії, що сходяться в точці схода.В результаті у вас повинна вийти сітка на майбутньому підлозі зображення кімнати . Використовуючи цю сітку, ви зможете правильно розташувати вікно і всі предмети меблів в просторі.
13
Малюючи який-небудь предмет меблів (наприклад, прямокутний стіл), дві лінії прямокутника ви зобразите паралельними горизонту. Ближня до вас лінія повинна відповідати розміру столу в масштабі. Від точок відрізка проведіть лінії до точки сходу. Це будуть дві інші сторони столу. Глибину зображення будуйте, використовуючи додаткову точку на лінії горизонту.
14
Якщо якісь предмети у вашій кімнаті круглі або овальні, укладіть їх в прямокутник довжиною, що дорівнює діаметру, і розмістіть його в просторі, згідно з правилами перспективи, а потім скруглите кути.
15
Для того, щоб зобразити предмет меблювання, який стоїть під кутом в кімнаті, змініть місце розташування точки сходу (але вона все одно повинна залишатися на лінії горизонту).