Як лікувати першіння в горлі. при першении в горлі медикаментозне лікування.

Кожен хоча б раз у житті стикався з такою проблемою, як першіння в горлі. Більшість людей в холодну пору року хворіє на застуду, і в них виникає першіння в горлі і хрипота. Але що ж робити, якщо першіння в горлі набуває хронічного характеру? Про це ви дізнаєтесь в даній статті.
Вам знадобиться
  • Антибіотики (за призначенням лікаря), теплий чай з медом, настої з цілющих трав (календули, ромашки, мати-й-мачухи, кори дуба і шавлії), фурацилін, вітаміни, зігріваючі засоби.
Інструкція
1
Взимку року частота простудних захворювань помітно зростає. Звичайно, декого це обходить стороною, але, тим не менш, будь-який з нас знає, що таке першіння в горлі. Однак далеко не у кожного даний стан переходить в хронічну форму. Якщо ви щоранку прокидаєтеся з болем в горлі і неможливістю нормально говорити, то слід насторожитися - можливо, у вас тонзиліт, ларингіт або фарінгіт.Тонзіліт ділиться на хронічний і гострий. Під гострим тонзилітом розуміється звичайна ангіна, яка швидко проходить при призначенні інгаляцій, антибіотиків, постільного режиму. Така ангіна бувають у кожного третього при переохолодженні і попаданні збудників захворювання в носоглотку. Але що ж робити в тому випадку, ваш тонзиліт - хронічний? Хронічний тонзиліт являє собою запалення піднебінних мигдалин. Такий вид тонзиліту виникає після частих ангін, лікування яких перервано передчасно, повторних ГРЗ, утруднене носове дихання, гаймориті, а також карієсі зубів. Симптоми хронічного тонзиліту - млявість, головний біль, біль в горлі і температура від 37 до 37,5 градусів. Проте, у деяких хронічний тонзиліт протікає взагалі безсимптомно і непомітно. Однак, при огляді ЛОР-лікар може помітити запалення мигдалин. В такому випадку, призначається промивання мигдалин від гною, фізіотерапія і інгаляція. Лікування хронічного тонзиліту - консервативне, що включає в себе прийом ліків, інгаляцію і промивання мигдальних лакун. Крім цього, пацієнтам з хронічним тонзилітом слід щоранку проводити обтирання, гартуватися і приймати вітаміни. Під час загострень хвороби слід пити ромашковий чай, заварювати шавлія і матір -и -мачеху.Еслі антибіотики і інгаляції не допомагають, а ангіна носить затяжний характер, вдаються до хірургічного втручання - видалення мигдалин. Якщо цю операцію зробити невчасно, у хворого тонзилітом можуть виникнути ускладнення на серце, судини і нирки.
2
Ларингит - запалення гортані, пов'язане з простудними захворюваннями або який-небудь інфекцією. Як і тонзиліт, ларингіт буває гострим і хронічним. Однак, на відміну від тонзиліту, при ларингіті спостерігається сильна хрипота аж до втрати голосу. Гострий ларингіт виникає при питті холодної води або при розтягуванні голосових зв'язок у оперних співаків. Також ларингіт розвивається у курців. Якщо не лікувати гострий ларингіт, то він може перейти в хронічну форму. Лікування гострого ларингіту починають з правильного харчування, обмеження гострої, солоної їжі, холодних і гарячих напоїв. Забороняється вживання алкоголю, тютюну. Лікують ларингіт теплим молоком, міцним чаєм з лимоном і шавлією. Лікар прописує таблетки від кашлю або спеціальний чай. Ноги в період хвороби повинні знаходиться в теплі. На вулицю в сиру погоду виходити не слід. Працюючим на шкідливому виробництві слід взяти лікарняний. Якщо гострий ларингіт перейшов у хронічний, то ділянки слизової оболонки горла припікають нітратом срібла. В крайньому випадку, може знадобитися операція.
3
Фарингит є захворюванням вірусної етіології. Здебільшого фарингіт виникає в результаті стрептокков і стафиллококков, вражаючих гортань.Сімптомамі фарингіту також є першіння в горлі, біль при ковтанні і сильний кашель. Хронічний фарингіт розвивається на грунті хвороб внутрішніх органів, постійних респіраторних захворювань і ангін. Так само, як і при ларингіті, при фарингіті призначається рясне пиття, теплий чай і ножні ванни. При хронічних формах фарингіту можна полоскати горло фурациліном, кухонною сіллю, розчином бури, а слизову оболонку змащують нітритом срібла, розчином коларголу або йодинола. Призначають фізіотерапію, п'ють настої з лікарських трав: шавлії, кори дуба, ромашки і календули.Первий крок в лікуванні будь-якого першіння в горлі полягає в щоденному полосканні горла, согревании верхніх і нижніх кінцівок і питво гарячого чаю з медом перед сном, прийомі антисептичних засобів. Також слід вкутувати шию і одягати на ніч на голову хустку.
Зверніть увагу
Не приймайте антибіотики самостійно без призначення лікаря! Не затягуйте з лікуванням хронічних респіраторних захворювань - все це призводить до тяжких ускладнень. Під час загострень хвороби слід дотримуватися постільного режиму і не виходити на вулицю (особливо в холодну пору року).