Як вибрати читалку.

Вибираючи читалку для комп'ютера, потрібно враховувати, перш за все, її технічні можливості. Стандартні читалки прості і не мають практично ніяких зручних функцій, однак все одно влаштовують деяких користувачів. Але на противагу стандартним, безсумнівно, існують програми функціональні.
Інструкція
1
Самий стандартний формат - це простий текстовий файл (формат .txt). Як правило, для того щоб його переглянути, не потрібно встановлювати ніяких додаткових програм. Причому це правило не тільки для комп'ютерів з встановленою операційною системою Windows, але і для більшості сучасних мобільних телефонів, кишенькових персональних комп'ютерів. За читання файлів такого формату відповідає програма «Блокнот» (або іноді в якості альтернативи використовується додаток «Bred»). Перевага формату в тому, що навіть дуже великі тексти займають мало місця на жорсткому диску. Але є у формату і суттєві мінуси. Іноді просто незручно читати щось велике (наприклад, книгу), оскільки збільшення не завжди влаштує користувача, і прокрутка тексту теж залишає бажати кращого.
2
Часто використовується документ (формат .doc або .docx). Переваги формату очевидні. Оскільки будь-яка інформація може редагуватися і до неї можуть застосовуватися функції для зручності читання, яких просто немає в стандартному блокноті. Для роботи з файлами цього формату потрібно встановити комплект Microsoft Office. Читається все безпосередньо від вхідного в комплект додатка «Word». Причому слід зазначити, що комплект бажано оновлювати, оскільки старі версії не можуть прочитати деякі оновлені формати або взагалі є причиною помилок в системі. Також безперечною перевагою формату є те, що з блокнота в документ дуже просто перенести текст. Достатньо лише виділити весь текст з блокнота, а потім «вставити» в новому документі.
3
Є й інші досить поширені читалки. Приміром, деякі файли викладають в формат pdf. Перегляд здійснюється через програму Acrobat Reader. Цей формат - копія книги/тексту у вигляді зображення. Відповідно досить часто в такому форматі присутні рідкісні «скани» тексту. А іноді це використовують для зручності читання з комп'ютера. Програма є саме «читалки», в тому сенсі, що текст в ній не можна редагувати. Для перенесення файлів із стандартних текстових форматів в pdf потрібно встановити Universal Document Converter. Теж стосується і інших форматів (наприклад,. Djvu).
Зверніть увагу
Електронні рідери - пристрої на так званій "електронної папері" (E-Ink) - вже кілька років дуже популярні. Якщо в 2002-2005 роках їх можна було побачити в основному тільки у всяких комп'ютерних гиків, то зараз складається таке відчуття, що рідери є майже у всіх, незважаючи на їх поки ще чималу вартість.
Корисна порада
Але комфортність читання віддана в жертву моді. Ми все ж радимо звернути увагу на традиційні моделі з E-link. Адже як не крути, а призначення «читалок» - комфортне читання книг. Недоліки читалок з дисплеями E-link. тільки монохромні (чорно-білі) екрани оновлення сторінок з затримкою (правда, вона невелика - секунда або ще менше) не можна читати в темряві (біля екранів немає власної підсвічування).
Читалка в мобільному пристрої стане відмінною підмогою для читання цікавої літератури. Велика частина смартфонів працює на операційній системі Android. Читалок для цієї ОС безліч, але треба вибрати ту, з якою буде легко і зручно працювати.

Що важливо в читалці для мобільного пристрою?

При виборі читалки потрібно враховувати поєднання функціональності і зручного інтерфейсу. Часто буває, що при виборі додатки керуються тільки красивим оформленням, але функціональність читалки залишає бажати кращого.

Вибираємо читалку

Перша читалка, на якій можна зупинити свій вибір - Moon + Reader. Це функціональний рідер з зручним інтерфейсом і з широким функціоналом. У ній можна налаштовувати параметри відображення, включаючи розмір пробілів між словами, розмір шрифтів, денний і нічний режим роботи, параметри перегортання. Також радує цікава анімація при гортанні сторінок. В Moon + Reader є підтримка онлайн-бібліотеки, можна читати електронні книги безкоштовно. Підтримує формати epub, fb2, mobi, chm, cbr, cbz, umd, txt, html, rar, zip. Читалка FBReader дозволяє зручно і з комфортом працювати з будь-яким текстовим документом. Додаток працює швидко, при бажанні можна налаштувати параметри. Читалка автоматично розставляє переноси в тексті, є можливість використовувати власні фони для читання тексту. Підтримує формати fb2 (.zip), ePub, mobi, rtf, plain text. Також заслуговує на увагу додаток Cool Reader. Читалка має багатьма корисними функціями. Дозволяє налаштовувати шрифти, кольори, інтервали між рядками. Цікава анімація при гортанні сторінок - як у звичайній книзі або зсув. Функціонал читалки дозволяє налаштовувати дії для кнопок і зон сенсорного екрану. Підтримує формати fb2, epub (без DRM), txt, doc, rtf, html, chm, tcr, pdb, prc, mobi (без DRM), pml. Не останнє місце в списку зручних і функціональних читалок займає програма AlReader. Рідер призначений для читання художньої літератури. Мається локальна бібліотека, яка дозволяє вибирати книги по автору, назві або жанру. Автоматично розставляє переноси в тексті. Є кілька колірних профілів з автономною налаштуванням шрифтів, кольорів, яскравості екрана. Підтримує формати fb2, fbz, txt, epub (без DRM), html, doc, docx, odt, rtf, mobi, prc (PalmDoc), tcr. Підтримка ZIP і GZ архівів. Читалки Moon + Reader, FBReader, Cool Reader, AlReader є безкоштовними додатками для ОС Android. Для вибору читалки треба визначитися, який формат книг переважний. Рідер обов'язково повинен підтримувати найпопулярніші формати: epub, fb2, mobi. Непогано, якщо читалка підтримує роботу з онлайн-бібліотеками, звідки можна скачати книгу для читання.