Як вибрати менеджера.

Запорука успішної діяльності будь-якої організації - грамотне управління. Але далеко не все залежить тільки від директора. Хороший менеджер здатний істотно підвищити якість працівників фірми. Головне - не помилитися у виборі співробітника. Успіх будь-якого бізнесу - умілий керівник, будь то директор або просто менеджер. Адже відомо про те, що одні керівники віртуозно ведуть весь колектив за собою, в той час як інші викликають недовіру у колег і терплять крах. Про роль менеджера в роботі організації ми сьогодні і поговоримо. Якими принципами слід керуватися при виборі менеджера ?
Інструкція
1
Уміння управлять.Потенціальний менеджер повинен вміти керувати. Адже знання того, як управляти підлеглими - це найважливіший фактор ефективного керівництва. Він повинен зуміти організувати роботу підлеглих так, щоб вона була найбільш ефективною. Управляти потрібно вміти не тільки людьми, а й самим собою. Невміння управляти собою часто призводить до втрати контролю над ситуацією, що склалася. Найчастіше такі ситуації є стресовими, тому дуже важливо бути стресостійким, щоб не сіяти розлади і паніку серед підлеглих. Не можна не згадати і про лідерські якості. Хороший керуючий, як правило, веде колектив за собою, відповідно, він повинен володіти високим професійним рівнем.
2
Мовна грамотность.Обязательно звертають увагу на промову майбутнього менеджера . Адже неможливо уявити роботу менеджера без контактів з іншими людьми: це спілкування з співробітниками, а так само з клієнтами організації. Отже, менеджер повинен володіти комунікабельністю. Дана роль вимагає від нього різних умінь і навичок: вміння красиво і правильно говорити, доступно висловлювати свої думки. Логічність, конкретність і переконливість мови - ось обов'язкові умови будь ділового спілкування. Мова дозволяє визначити наявність, як мінімум, двох людських якостей - впевненість, або невпевненість. Мова гарного менеджера не повинна містити виразів типу «можливо так», «я б сказав», «швидше за все». Адже грамотна побудова промови допомагає впливати на людей, організувати позитивний морально-психологічний клімат в колективі.
3
Профессионализм.Безусловно, професіоналізм менеджеру просто необхідний, так як виконувана ним робота вимагає різнобічних навичок. Іншими словами, хороший менеджер - компетентний менеджер. Сюди входять різні аспекти компетентності: культурний, правовий, економічний, інформаційний. Все вищеперелічене повинно поєднуватися з розумінням цілей фірми, умінням бачити проблеми і вирішувати їх. Без володіння високих розумових здібностей неможливо професійно підходити до виконання обов'язків, приймати рішення і брати відповідальність за виконання тих чи інших вимог і завдань.