Як поліпшити техніку читання. Як поліпшити читання.

Чергова перевірка техніки читання засмутила вас, і ви задумалися над питанням що зробити, щоб наступного разу не довелося червоніти перед класом? Тоді саме час зайнятися нескладними вправами, які допоможуть виконувати норми техніки читання .
Вам знадобиться
  • Помічник
  • Методичні матеріали
  • Секундомір
Інструкція
1
Щоб досягти успіху вам буде потрібно впевненість в результаті і трохи терпіння. Попросіть когось із дорослих або друзів контролювати вас. Налаштуйтеся на те, що протягом місяця вам потрібно буде витрачати приблизно 30-90 хвилин в день на додаткові заняття.
2
Поліпшити техніку читання допомагають вправи, спрямовані на розвиток уважності і артикуляції. Всі ці заняття поєднуються з щоденним читанням вголос. Можна намагатися обійтися тільки читанням, але це дає менший результат, ніж хотілося б, а займе набагато більше часу.
3
Візьміть будь друкований текст, шрифт виберіть максимально наближений до шрифту в підручниках (це пов'язано з тим, що для різного віку рекомендований різний шрифт для читання ). Це можуть бути скановані сторінки з книг, газети та інше. Задайте собі будь-яку букву. Бажано з голосних, або часто вживаних приголосних. Перші 3-5 днів викреслюйте з усього тексту цю букву. Далі завдання поступово ускладнюється. Здається 2, 3, 4-букви (поступово) і для кожної літери своє завдання, наприклад: «а» закреслити справа наліво, «е» закреслити зліва на право, «л» обвести кружечком, «і» обвести в трикутник.
4
Для цього завдання вам буде потрібно помічник. Запам'ятовуйте розташування предметів. Це може бути спеціально приготовлене ігрове поле 4х4 клітини. На спеціальне поле викладається до 4 видів різних предметів (ґудзиків).
5
Вчіть скоромовки і намагайтеся повторювати їх якомога частіше протягом дня.
6
Складіть картки з усіма можливими складами при читанні і начитував їх протягом 10-15 хвилин. Вимовляєте склади голосно, тихо, пошепки. Це допоможе поліпшити техніку читання .
7
10-15 хвилин часу читайте книгу вверх ногами, але до і після обов'язково потрібно читати текст як звичайно. Після читання перевернутої книги, перші кілька абзаців читаються з підвищеною швидкістю, використовуйте це в класі при підготовці до перевірки (як правило, завжди дається час на те, щоб «розім'ятися»).