Як зробити перголу.

Пергола - це прекрасний декоративний елемент, що складається з однієї глибокої арки або ряду пов'язаних між собою арок. Пергола додасть саду або присадибній ділянці різноманітність, індивідуальність, витонченість.
Вам знадобиться
  • трубки потрібної довжини і товщини (великі для підстави і маленькі для декору), зварювальний апарат, бетон, фарба і пластикова сітка.
Інструкція
1
Використовуються перголи для часткового або повного обрамлення доріжок і стежок, входів і виходів, проте їм можна знайти й інше застосування, наприклад, поставити перголу у стіни, пустити по ній в'юнкі рослини і спорудити внизу лавку.
2
На будівельному ринку досить велика різноманітність конструкцій пергол, однак ціна на них далеко не маленька, саме тому краще зробити перголу самостійно на своїй ділянці. Йтиметься про металевої перголе.
3
Виготовте арки з металевих трубок (2 штуки). Для цього зігніть труби по черзі, щоб вийшла акуратна арка, яка і буде верхом перголи. Зробити це можна, використовуючи трубогиб або ж звичайне залізобетонне кільце для колодязя.
4
Встановіть отримані арки в потрібному місці, забетонували низ конструкції, щоб при негоді пергола не впала.
5
Візьміть маленькі трубки з металу. Приварите, використовуючи зварювальний апарат. Трубки можуть бути приварені прямо у вигляді сходів, навскоси або хрест навхрест.
6
Пофарбуйте конструкцію олійною фарбою. При цьому пам'ятайте, що фарба повинна витримувати вплив сонця, води і холоду.
7
Обтягніть конструкцію пластиковою сіткою для того, щоб дати можливість рослинам швидше затягнути перголу . Пергола готова.
Зверніть увагу
Пергола може бути виконана з дерева або металу. Розглядаючи установку перголи в своєму саду, необхідно враховувати те, що ця конструкція повинна бути міцною, надійною і поєднується із загальним стилем будинку й саду, вона повинна витримувати сильний вітер та інші екстремальні погодні умови.