Як закріпити стілець.

В даний час попит на дерев'яні меблі не падає, а навпаки, зростає. Такі меблі вписується практично в будь-який інтер'єр і прекрасно доповнює його. Якісні дерев'яні столи і стільці можуть служити своїм власникам досить довго. Однак під час експлуатації стільці починають поскрипувати або гойдатися, а згодом можуть і зламатися. Розхитаний стілець можна зміцнити кількома способами.
Вам знадобиться
 • - потай;
 • - клей;
 • - молоток;
 • - шуруп;
 • - герметик.
Інструкція
1
Зазвичай розхитування стільця відбувається через висихання клею, за допомогою якого кріпляться між собою всі деталі з дерева. З'єднання відбувається за допомогою шипа і паза на клейовий основі. Клей з часом розфарбовується, втрачаючи при цьому свої властивості і вивалюється. Для ремонту такого стільця слід зняти розхитані деталі повністю.
2
Після цього очистіть звільнилися пази від залишків клею (можна використовувати шило). Також видаліть клей з шипа.
3
Далі візьміть новий клей для дерева або рідкі цвяхи. Нанесіть його на шип, а також помістіть в паз. Використовуючи такий спосіб ремонту, не слід жаліти клей. Він повинен заповнити всі порожнечі.
4
Потім дерев'яний елемент шипом вставте в паз і забийте за допомогою киянки або молотка. Виступив клей видаліть, щоб не залишати слідів на дереві.
5
Проте буває, що немає можливості дістати дерев'яний елемент стільця. Тоді слід скористатися кріпленням за допомогою шурупів. Але закриття шуруп, чи не розколів дерево, швидше за все, не вдасться. Тому спочатку свердлом, діаметром відповідним до шурупу, зробіть отвір.
6
Далі свердлом більшого діаметра висвердлите потай. Потім закрутіть шуруп, досить обережно, щоб не розколоти дерев'яний елемент стільця.
7
З'явився потай замажте спеціальним герметиком, який використовується при роботі з деревом. В даний час вибір за колірною гамою герметиків величезний, тому не важко підібрати відповідний під колір стільця.
Яким б не був міцним стілець, але все ж він не вічний. Дерев'яний стілець складається з деталей, які з'єднуються клеєм. Стики таких стільців з часом починають розклеюватися, і вони починають хитатися. Як зміцнити стілець, поки він зовсім не зламався?
Вам знадобиться
 • - клей для дерева;
 • - гумовий молоток;
 • - брусок, молоток;
 • - шило;
 • - ніж;
 • - наждачний папір;
 • - сірники;
 • - мокра тканина.
Інструкція
1
Уважно огляньте стілець, приступаючи до роботи з його укріплення. Якщо поперечини виходять з пазів або хитаються, вам доведеться розібрати стілець повністю.
2
Якщо необхідно, то зніміть із стільця сидіння. У старих стільцях часто застосовувалося пазове кріплення сидінь, тому для зняття сидіння поверніть деталь для повного виходу з паза.
3
Розберіть стілець на окремі деталі і в певному порядку складіть їх. Це допоможе вам уникнути помилок при складанні стільця.
4
За допомогою шила очистіть пази від колишнього клею. Ножем і наждачним папером зніміть залишки старого клею зі штирів на перекладинах.
5
Нанесіть клей на штирі перекладин і в пази. Наносити клей необхідно товстим шаром, щоб він заповнив всі порожнечі для хорошого зчеплення поверхонь деталей.
6
В широкі отвори пазів вставте невелику кількість сірників або трісок, які попередньо змастіть клеєм. Розподіляйте клей дерев'яною паличкою або за допомогою шила.
7
Вставте в пази поперечини. За допомогою дерев'яного бруска забийте молотком перекладину. Намагайтеся забивати таким чином, щоб в з'єднанні перекладин не було щілин.
8
Приберіть з допомогою ножа товстий шар клею. Залишки клею зітріть мокрою ганчіркою. Клей необхідно прибирати через 2 хвилини, інакше він може засохнути і залишитися на стільці.
9
Вставте перекладини в пази з іншого боку таким же способом. При цьому забивайте їх вже із зовнішнього боку.
10
Щоб не зіпсувати зовнішню поверхню ніжок використовуйте гумовий молоток. При відсутності гумового молотка, скористайтеся бруском і звичайним молотком.
11
Залиште стілець на добу для повного просихання. Для більш міцного зміцнення стільця штирі в пазах додатково зафіксуйте цвяхами.
12
Після того як стілець остаточно просохне, поставте сидінні на місце. Ваш стілець укріплений.
Корисна порада
Зміцнювати стільці краще в зимовий час в опалювальному і сухому приміщенні, так як деревина в цей час найбільш суха. Укріплені деталі стільця влітку, через кілька місяців висохнуть і знову ослабнуть.