Як змінити суміш. Як перевести дитину на нову суміш.

За харчуванням дітей, які перебувають на штучному вигодовуванні, необхідно стежити з особливою ретельністю. Адже досить часто виникають ситуації, коли просто необхідно змінити використовувану суміш .
Інструкція
1
Уявіть ситуацію: ваш малюк прекрасно їсть суміш вже протягом декількох місяців. Але раптом з'являються тривожні сигнали, які показують, що суміш необхідно поміняти. Ними будуть служити виражені алергічні реакції; досягнення дитиною віку, коли потрібно переходити на інший щабель вигодовування; необхідність ввести суміші зі спеціальним лікувальним ефектом; і, навпаки, перехід з лікувальної суміші на звичайну.
2
Досить часто для дітей, які перебувають на штучному вигодовуванні призначають лікувальні суміші. Призначені вони, як правило, для недоношених дітей; немовлят, які страждають алергією; народжених з малою вагою; дітей з харчовою непереносимістю і для дітей, які страждають відрижками. Призначаються вони зазвичай спостерігає педіатром.
3
Якщо ж необхідності в зміні харчування виникла, то потрібно діяти. Для початку вивчити інформацію по інших сумішам. Може, необхідна малюкові легша або, навпаки, більш ситна суміш . Якщо з'явилася необхідність в лікувальній, то прочитати все, що відноситься до наявного у вас захворюванню. Ретельний підбір інформації перед зміною харчування у дитини допоможе уникнути неприємних сюрпризів у процесі зміни прикорму. Ну і, звичайно ж, необхідно дотримуватися правил перекладу дитини на іншу суміш .
4
Відразу, одномоментно переводити дитину на нову суміш категорично не можна. Інакше будуть проблеми з животиком - поява колік, здуття живота. Ідеальна схема зміни суміші виглядає так: у перший день 10 грам нової суміші дається один раз, у другий день вже по 20 грам 2 рази на день, в третій день 30 грам 3 рази на день. І за 5 днів треба ввести до 50 грам за один прийом. Перехід тільки на нову суміш займає приблизно 7 днів.
Малюкові, як і дорослому, потрібно харчування. Ідеально для новонароджених підходить грудне молоко (до 6 місяців іншого нічого і не треба). Але, на жаль, не завжди це можливо з ряду причин. Тому альтернативою є різні дитячі суміші.

Що таке алергія у дитини і причини її виникнення

Дуже часто у малюків до року можна спостерігати алергію (реакцію організму на якусь речовину). Останнім часом це явище сильно почастішало через багатьох факторів (погана екологія, їжа, що вживається жінкою під час вагітності, спадковість та ін.). Алергія буває побутова (контактна - на пральний порошок, памперси, засоби по догляду і т.д.) і харчова (на продукти харчування). При появі у малюка висипу на шкіри необхідно для початку виключити всі варіанти. І тільки переконавшись, що це дійсно на харчування, вже вирішувати питання з ним. Якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні або змішаному (і материнське молоко і суміш), то треба переконатися, що годуюча мама не їсть з продуктів щось заборонене (шоколад, цитрусові, мед і т.д.). При алергії малюка, який ласує тільки сумішшю - залишається варіант тільки в ній, вірніше на компонент, що входить до її складу. Т.к. сучасні суміші намагаються адаптувати до грудного молока, забезпечуючи повноцінне харчування з усіма необхідними вітамінами і мінералами, цілком можливо, що реакція може на будь-яке з цих речовин. Визначити досить складно, але найбільш часто зустрічається саме на білок коров'ячого молока, що входить в більшість дитячих сумішей.

Що робити при алергії на дитячу суміш

Зазвичай алергія на суміш проявляється наступним чином: запори, діарея, зригування, кишкові кольки , дерматити. В деяких випадках може бути і більш важка форма з задишкою (при цьому необхідно терміново викликати швидку). Іноді, за порадою педіатра, достатньо просто змінити пропорції при приготуванні суміші (зменшити кількість сухої речовини, розлучуваності в воді) або просто змінити її на іншу. Буває допомагає варіант використання харчування з пробіотиками або кисломолочну, що допомагає з травленням, т.к часто алергія викликається дисбактеріозом. Якщо висипання досить сильні, то можна перейти на суміші, приготовлені на козячому молоці (яке за поживністю не поступається коров'ячому, але набагато рідше дає реакції). Коли і ці дії не принесли результату, то залишається варіант або соєвих сумішей (які містять не тваринний, а рослинний білок) або спеціальних лікувальних гіпоалергенних, які призначить вам лікар. При введенні штучного харчування потрібно пам'ятати, що перехід не повинен бути різким (дали один день суміш - алергія, на наступний - вже інша). Буває, що організм звикає до нового харчування і для цього йому треба дати час (від 5 днів) .Якщо ніяке з цих дій не допомагає і алергія не проходить, то дитину переводять на суміш Нутрилон Амінокислоти, яка взагалі не містить білка (замість нього йде набір необхідних амінокислот) .Часто малюк з часом переростає всі ці проблеми (коли сформується травна система, головне - не посилювати положення і не доводити до більш важкого стану. І обов'язково консультуватися з фахівцями.