Як лікувати фіброз.

Патологічний ущільнення сполучної тканини будь-якого органу (частіше - печінки, підшлункової залози, легень) до утворення рубців називається фіброзом . Причина фіброзу - тривалі запальні процеси, інфекційно-алергічні захворювання, травми і опромінення. Прибере фіброз лікування, що враховує особливості потерпілого органу та стадію розвитку недуги. Однак у всіх випадках найкращим лікуванням є профілактика.
Вам знадобиться
  • Консультації терапевта і вузьких фахівців - пульмонолога, гастроентеролога, мамолога.
Інструкція
1
Відвідайте терапевта, якщо у вас є які-небудь скарги на здоров'я. Лікар проведе огляд і дасть направлення на аналізи і до фахівців - гастроентеролога, пульмонолога, гінеколога, якщо є підозра на фіброз. Своєчасне обстеження та виявлення недуги на ранніх стадіях у більшості випадків гарантує успішне лікування.
2
Ідіть до пульмонолога, якщо у вас з'явилася задишка, млявість, дискомфорт у грудях. Якщо рентген і загальний аналіз крові виявлять запалення, доведеться відмовитися від курній роботи і пройти індивідуальний курс лікування, прописаний лікарем. Фіброз легені - це кінцева стадія деструктивних процесів даного органу, при якій призначається виключно хірургічне лікування.
3
Запам'ятайте: як лікувати фіброз печінки - питання, відповідь на яке дає лікуючий лікар на основі результатів функціональних проб органу. Не займайтеся самолікуванням! Кваліфікований фахівець призначить стаціонарне лікування, подібне зі схемою позбавлення від хронічного гепатиту, а також вибере відповідну симптоматичну терапію. Якщо хвороба запущена, вдаються до хірургічного втручання.
4
Пройдіть мамограму і здайте загальний аналіз крові, щоб перевірити молочні залози на предмет наявності в них фіброзних новоутворень (фіброзної мастопатії, фіброаденоми). Фіброз молочної залози є ущільненням у вигляді кулі, яке забирається тільки за допомогою операції. Виникає ця хвороба тільки у жінок репродуктивного віку.
5
Виключіть з раціону жирну їжу та алкогольні напої. Це найдієвіший захід проти фіброзу підшлункової залози. Хвороба розвивається на тлі хронічного панкреатиту, проявляється печінковими коліками, розладами і навіть жовтяницею неінфекційного походження. Призначається амбулаторне лікування, що включає в себе протизапальну терапію травної системи і дієту.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=y7xom-KXAaU
Зверніть увагу
Якщо пацієнт пройшов через променеву терапію, йому необхідно регулярне спостереження фахівця. Лікар призначить комплекс профілактичних заходів, які зведуть до мінімуму розвиток фіброзу легені. Адже нині постлучевого фіброз даного органу практично не лікується.
Корисна порада
Обмежте споживання продуктів, багатих натрієм, і збільште дозу споживання калію, якщо ваш діагноз - фіброз печінки. Це допоможе вам позбавитися від можливих набряків і асциту.