Як правильно прати білизну і одяг.

Здавалося б, нічого складного або незрозумілого в такому простому процесі, як прання одягу, бути не може. І в той же час багато людей зізнаються, що не вміють правильно прати - тому час від часу їм доводиться стикатися з різного роду побутовими неприємностями: неправильно випрана одяг зношується і рветься завчасно, линяє, знебарвлюється, розтягується і деформується, втрачаючи свій первісний вигляд. Тому необхідно завжди звертати увагу на деякі нюанси такого звичного і повсякденного заняття, як прання.

По-перше, завжди необхідно сортувати білизну перед пранням. Кольорове білизна покладається прати в воді, температура якої становить від 30 до 50 градусів, а біле - в гарячій воді, температура якої (залежно від виду тканини) може досягати 90 градусів. Сьогодні існує маса пральних порошків, призначених для прання кольорової білизни, до нього можна додавати плямовивідник для кольорової білизни (якщо речі сильно забруднені або на них є складні плями).

Біле білизну також часто поділяють на дві категорії - однотонне білу білизну (його можна прати спеціальними отбеливающими типами порошків) і білизну в смужку, з орнаментом і т.д. (Така білизна краще прати порошком, призначеним для прання кольорової білизни). Синтетичні речі та одяг з вовняних тканин краще прати НЕ порошком, а спеціальною рідиною. Якщо вас чекає попрати речі глибокого чорного кольору, можна придбати спеціальний розчин для прання чорної тканини (тоді на чорному фоні не з'являться малоприємні білясті розводи від прального порошку).

По-друге, правильно прати одяг - це означає прати її, попередньо вивернувши кожну річ навиворіт. Чоловічі сорочки не перуть при надто високою (вище 60 С) температурі, так як комір може деформуватися. Не періть в пральній машині речі, призначені тільки для ручного прання - цим ви істотно зменшите термін їх експлуатації. В крайньому випадку можна скористатися функцією режиму делікатного прання.