Як обжати мережевий кабель.

Мережевий кабель (патч-корд) є однією з головних складових дротовий комп'ютерної мережі. За допомогою нього можна підключити комп'ютер до мережевого обладнання або зробити мережу з двох комп'ютерів.
Вам знадобиться
  • Для того, щоб обжати мережевий кабель вам потрібні: конектори (роз'єми, кліпси) типу RJ45, обжимний інструмент, кабель.
Інструкція
1
Перш ніж ви почнете процес виготовлення патч-корду з наявних компонентів, слід визначити тип кабелю, який вам потрібно: перехресний або прямий. Перехресний кабель використовується для з'єднання двох комп'ютерів в одну мережу, а прямий в більшості інших випадків.
2
Для виготовлення звичайного патч-корду, за допомогою якого можна підключити комп'ютер до роутера або іншому мережевому устаткуванню, візьміть кабель і на одному кінці акуратно зніміть оплетку довжиною 5-7см.Разложіте проводки рівно і щільно один до одного за наступною схемою (зліва направо): біло-оранжевий, оранжевий, біло-зелений, синій, біло-синій, зелений, біло-коричневий, коричневий. Обріжте кінці проводков так, щоб вони виходили з обплетення на 1,5-2см і вставте їх в коннектор. Конектор повинен бути розгорнутий до вас вхідним отвором для кабелю і опущений засувкою вниз. Край обплетення повинен трохи увійти в коннектор. Вставте конектор в спеціальне гніздо обжимного пристрою і стисніть ручки пристрою. Повторіть дію на іншому кінці кабелю.
3
Для того, щоб виготовити перехресний патч-корд вам слід провести всі дії в тій же послідовності, але при цьому змінити порядок укладання проводков при обтискача другого кінця кабелю. Розташуйте проводки на другому кінці кабелю таким чином (зліва направо): біло-зелений, зелений, біло-помаранчевий, синій, біло-синій, помаранчевий, біло-коричневий, коричневий.