Як звести прищі.

Маленькі і начебто непомітні на перший погляд, прищі можуть стати справжньою проблемою, якщо з'являються занадто часто. Відразливі гнійничкові висипання на шкірі можуть навіть призвести до затяжної депресії і прагненню до самоізоляції, коли починає здаватися, що впоратися з цією напастю просто неможливо. Насправді це не так - вилікувати будь-які прищі цілком реально, потрібно лише проявити терпіння і застосовувати правильні засоби.
Інструкція
1
Перш, ніж починати лікування прищів, потрібно з'ясувати причини їх наполегливої появи. За своєю природою прищ - це запалення сальної залози в шкірі, що супроводжується утворенням невеликого гнойничка. Сальні залози можуть запалюватися під впливом забруднення, в результаті неправильного способу життя або гормонального дисбалансу.
2
Якщо шкіра постійно запалюється, болить, гнійники утворюються часто, погано лікуються і займають велику площу, слід звернутися до лікаря-дерматолога. Найімовірніше, тут має місце особливе шкірне захворювання - акне, яке вимагає кваліфікованого лікування. Якщо ж проблема полягає в юнацьких вуграх і періодичних висипаннях, можна спробувати впоратися своїми силами.
3
Юнацькі вугрі зазвичай пов'язані з гормональною перебудовою організму і з плином часу проходять самі собою без сліду. Але до того моменту вони вимагають лікування і особливого догляду за шкірою. В першу чергу, це ретельна очистка обличчя. Важливо пам'ятати, що просте збільшення кількості умивань в день не принесе користі. Причиною утворення прищів є надлишкова активність шкірних сальних залоз, тому при частому умиванні, змиваючи захисний сальний шар з шкіри, можна домогтися зворотного ефекту - сальні залози працюватимуть все більш активно. Тому 2-3 умивань на добу цілком достатньо. При цьому бажано використовувати м'які очищаючі гелі та пінки, але не жорсткий скраб, який тільки призведе до подразнення шкіри.
4
При регулярно виникають прищах потрібно звернути особливу увагу на свій спосіб життя, харчування і роботу кишечника. Часто при надмірному засміченні організму шкіра бере на себе очисні функції, з якими не справляються органи видільної системи, і намагається видалити шкідливі речовини через свої пори. Нестача вітамінів, клітковини, надлишок жирів і хімічних добавок стимулює утворення гнійників. Тому особливу перевагу слід віддавати здорової, не важкою їжі, що складається з овочів, каш, натуральних молочних продуктів. Бажано повністю відмовитися або значно зменшити кількість споживаної солодкої газованої (кока-кола, пепсі-кола, лимонади, алкогольні коктейлі тощо), чіпсів, фастфуду. Куріння також не сприяє чистої здорової шкірі, тому якщо зможете відмовитися від сигарет, буде просто чудово.
5
В літній період боротися з прищами допомагають сонячне світло, свіже повітря і фізична активність. З початком осені проблеми з шкірою можуть повернутися. Тому бажано з настанням холодів хоча б зрідка в невеликих дозах користуватися солярієм, який підсушує і оздоровлює шкіру. Не слід також відмовлятися від спорту і відвідувати спортивний зал час від часу. Дотримуючись цих нехитрих правил наполегливо і постійно, ви самі помітите, що ваша шкіра стала набагато краще і здоровіше. Адже головний секрет її здоров'я полягає в постійності догляду та правильному способі життя.