Як вибирати приватний будинок.

Про власний домі мріють багато, але не у всіх є можливість побудувати його своїми руками. І от ви знайшли будинок, який начебто підходить вам за всіма параметрами, і необхідно його подивитися. На що звернути увагу, щоб не потрапити в халепу?
Інструкція
1
Будувати будинок починають з фундаменту. І саме від міцності фундаменту найчастіше залежить міцність самого будинку. Звичайно, необхідно оглянути зовнішні частини фундаменту. Але не полінуйтеся проникнути всередину - наприклад, в льох або в підвал, якщо вони є. Помацайте фундамент. Він не повинен розсипатися від найменшого дотику. Подивіться, чи немає плям вогкості або ознак грибка. Сирість не завжди можна помітити візуально, тому принюхайтесь. Розпитайте продавця, наскільки заглиблений фундамент і з чого він зроблений.
2
Подивіться, з чого побудований будинок. Вам вирішувати, хочете ви купити цегляний або дерев'яний будинок. Але в будь-якому випадку він повинен бути міцним. Поцікавтеся у власників, цілком чи будинок складний з цегли або він складний з газобетону і просто обкладений цеглою. Звичайно, цегляний будинок краще, але він і дорожче. Якщо ж будинок з газобетонних плит, зверніть увагу, прокладений Чи між блоками утеплювач. Запитайте власника, ніж утеплено стіни. При огляді дерев'яного будинку огляньте зовні місця під вікнами, оскільки саме там дерев'яні конструкції починають руйнуватися найраніше.
3
Якщо в домі є водопровід, його теж необхідно оглянути. Особливо якщо ви не плануєте капітальний ремонт комунікацій. Це необхідно зробити до покупки будинку, інакше потім клопоту не оберете. Якщо ж водопроводу в домі немає, поцікавтеся, де знаходиться колодязь і в якому він стані. Звичайно, ремонт і прочищення колодязя - більш проста справа, ніж заміна водопровідних труб, але про це теж краще знати заздалегідь.
4
Подивіться системи опалення. В приватному домі можуть бути різні типи опалення, але і трубопроводи, і грубка повинні бути в хорошому стані. Якщо є можливість, попросіть власника затопити пічку або камін. Подивіться, наскільки швидко прогрівається будівлю і чи правильно виходить дим. Труби центрального опалення не повинні мати течі. Це не завжди вдається перевірити влітку, але переконайтеся хоча б у відсутності видимих пошкоджень.
5
Не полінуйтеся залізти на горище. Огляньте крокви. Зсередини також можуть бути помітні пошкодження покрівлі. Переконайтеся у відсутності патьоків і яких-небудь інших ознак вогкості.
6
Якщо ви виявили, що будинок вимагає якогось ремонту, порахуйте приблизно, в яку суму виллються передбачувані роботи. Зіставте вартість ремонту з вартістю будинку. Якщо сума прийнятна, будинок можна купити. При цьому краще купувати його через перевірене ріелтерські агентство, яким вже користувалися ваші хороші знайомі і залишилися задоволені.