Як відновити чек. відновлення чека ощадбанку.

Перш за все, необхідно розібратися, для чого необхідно відновити чек . Якщо він необхідний для цілей ведення бухгалтерського обліку, то касовий чек потрібен для відображення операцій з готівкою, тобто касові операції та операції з підзвітними коштами. У всіх інших випадках відновлювати касовий чек немає необхідності.
Інструкція
1
Зверніться до продавця і запитайте про можливість відновлення касового чек а. Деякі види контрольно-касових машин можуть друкувати дублікат чек а після закінчення певного періоду часу після видачі оригіналу. Можливо, продавець зможе продублювати чек . Другий варіант - попросіть у продавця копію чек а, виготовлену на копіювальному апараті.
2
Якщо мова йде про відновлення чек а терміналу з прийому платежів, то спробуйте звернутися або в службу технічної підтримки терміналу, або в банк, обслуговуючий операції терміналу. Термінали з прийому платежів зберігають інформацію про проведені операції, проте отримати дублікат чек а не так просто. Зверніться до служби технічної підтримки банкомата, обґрунтуйте причину необхідності відновлення чек а, напишіть заяву.
3
З аналогічним проханням можна звернутися в банк, однак практика показує, що банки вкрай неохоче розглядають прохання подібного роду.
Функція мови може постраждати внаслідок деяких захворювань, наприклад, інсульту. Відзначені випадки, коли людина втрачала мова від сильного переляку, потрясіння, контузії і т.п. В окремих випадках порушення функції незначно, а в найбільш важких справа може дійти навіть до повної втрати можливості говорити.
Інструкція
1
Припустимо, функція мови порушена в результаті інсульту. Її можна відновити, але це потребує часу і зусиль, причому не тільки з боку хворого, але і, головним чином, з боку його рідних, близьких. Вони повинні заздалегідь налаштуватися на те, що це буде довга і нелегка робота, проявити терпіння і розуміння.
2
З хворим необхідно частіше спілкуватися, розмовляти. Розповідати йому, що відбувається в родині, у друзів, знайомих, на роботі, обговорювати при ньому різні домашні справи, проблеми. Необхідно всіляко намагатися зацікавити його, втягнути в розмову. При цьому говорити з ним потрібно повільно, гучним і чітким голосом.
3
При будь-якій можливості треба разом з ним дивитися телепередачі, особливо ті, яким він раніше приділяв особливу увагу. Обговорювати побачене, домагатися, щоб хворий намагався хоч щось сказати, хоч якось виразити своє ставлення. Чим більше буде таких спроб, тим раніше відновиться функція мови.
4
Домагайтеся, щоб хворий повторював за вами слова. Почніть з найпростіших, поступово переходите до більш складним, а потім, у міру успіхів, до коротких фразам.
5
Слід спонукати хворого робити спеціальні вправи для губ і язика, перелік яких можна отримати у логопеда. Наприклад, він повинен витягувати губи «трубочкою», робити горизонтальні і кругові рухи язиком, торкатися його кінчиком верхнього неба, покусувати губи, і т.д.
6
Люди, що перенесли інсульт, часто стають підвищено дратівливими, їх поведінка справляє враження неадекватності, егоцентризму. Спілкування з ними може перетворитися на справжні тортури. Рідним і близьким слід проявити великодушність і поблажливість, ні в якому разі не сварити хворого, не докоряти. В іншому випадку відновлення функції мови може сповільнитися.