Як зробити зварювальний трансформатор самому.

Досить багато зварювальників-любителів мріє про тороидальном трансформаторі . Вже багатьом людям відомо, що тороіди мають відмінні масогабаритні характеристики, які у багато разів краще, ніж у "Ш" і "П" - образних трансформаторів. Також потрібно відзначити, що тороид в 1,3-1,5 рази менше. Багато людей просто не беруться за створення такого трансформатора по причині відсутності заліза.
Інструкція
1
Для самостійно виготовлення тороїдального трансформатора знадобиться відслужив своє промисловий зварювальний трансформатор. Необхідно його розібрати і з пластин розміром 90X450 міліметрів зібрати бублик. Площа перерізу сердечника визначається за кількістю пластин. Добре підходять пластини від силових трансформаторів, які можна знайти в старих лампових кольорових телевізорах.
2
Старий промисловий зварювальний трансформатор необхідно розібрати. У ньому знаходяться П-подібні сердечники. Потрібно вдарити молотком і сердечник розпадеться на пластини. Виправити пластини можна на ковадлі. Щоб виготовити бублик, потрібно насамперед склепати обруч з пластин. Він повинен мати зовнішній діаметр рівний 260 міліметрів.
3
Після цього у внутрішню частину обруча вставляється перша пластина. Її найкраще притримувати рукою для того, щоб вона не розкрутилася. Потім впритул до першої, потрібно вставити другу пластину, потім третю і так далі. В результаті має вийти бублик, що має діаметр 120 міліметрів.
4
Якщо ви вирішили зробити бублик з трансформаторів ТС270, то необхідно зробити перерахунок діаметра. Повинна вийти необхідна площа перерізу. Досить часто роблять два бублика і складають їх разом. У цій ситуації внутрішні і зовнішні діаметри бублика залишають без змін. За допомогою напилка необхідно обробити краї тороида.
5
Далі необхідно виготовити два кільця зовнішнім діаметром 270 міліметрів, внутрішнім 110 міліметрів, і смужку шириною 90 міліметрів. Все це робиться з електрокартону. Потім необхідно докласти заготовки з електрокартону до бублику і обмотати ізолентою на тканинній основі.