Як зробити зварювальний апарат своїми руками.

Радіолюбителі цікавляться не тільки транзисторами, конденсаторами і мікросхемами. Вони часто потребують такому пристрої, як зварювальний апарат . Його досить просто зібрати своїми руками. Відзначимо, промислові зварювальні апарат и мають великий розмір і вага.
Інструкція
1
Багато людей цікавиться переносним зварювальним апарат ом, зібраним своїми руками. Такий апарат важить всього 26 кілограм. Промислові апарат и потребують напрузі, рівному 380В. Це досить незручно, а також небезпечно. Вага зварювального апарат а в основному залежить від ваги трансформатора з Ш-образним сердечником.
2
Для виготовлення зварювального апарат а потрібно взяти два сердечника від лабораторного автотрансформатора/ЛАТР/. Відзначимо, сердечник у нього круглий і схожий на бублик. З внутрішньої сторони кожного сердечника потрібно відмотати частина сталевої стрічки, яка утворює сердечник. Дірка бублика повинна стати більше. Тепер в неї легко можна помістити первинну обмотку трансформатора.
3
Для того щоб площа перерізу залишалася незмінною, необхідно перед тим, як встановлювати обмотку, зняту частина сталевої стрічки намотати на зовнішню сторону сердечника-бублика. Провід для обмоток необхідно підбирати з розрахунку, що струм зварювання дорівнює 80 А. Таким чином можна робити зварювання триміліметровий електродом. У підсумку виходить досить компактний і легкий зварювальний апарат .
4
Далі необхідно домогтися того, щоб відбувалося плавне регулювання зварювального струму. Для цієї мети необхідно міняти вторинна напруга. У промислових зварювальних апарат ах регулювання напруги здійснюється досить грубо, східчасто, перемиканням обмоток. Для регулювання зварювального струму ніжно встановити на зварювальний апарат схему випрямлення напруги. На виході апарат а буде випрямлена регульоване напруга, до 50 В. Ці дані дозволяють використовувати апарат для зарядки акумуляторів.