Як зробити листогиб самому.

самодельщиков рідко беруться за створення листогиба . Однак цей інструмент досить корисний. Його може використовувати навіть некваліфікований майстер. З його допомогою можна якісно виконувати роботи, які пов'язані зі згинанням листового металу. За допомогою листогиба можна зробити аркуш плоским, без різного роду деформацій.
Інструкція
1
Для підстави найкраще підходить швелер, що має довжину не більше 500 міліметрів. Розмір можна вибрати на свій розсуд. Край полки куточка притиску, який постійно контактує з згинатися листом, необхідно фрезерувати або обробити напилком. Він повинен бути паралельний основи. Посередині полиці у куточках-кронштейнах необхідно просвердлити отвір, що має діаметр 8 міліметрів.
2
Обжимний пуансон повинен бути на 10 міліметрів коротшим притиску. Ручка-важіль вигинається з арматурного сталевого прутка, який має діаметр близько 15 міліметрів. В тозі вона повинна мати вигляд скоби. Після цього необхідно ручку-важіль приварити до пуансону. Щічки можна випиляти з сталевого листа, який має товщину 5 міліметрів. У цих щічках необхідно просвердлити отвори, що мають діаметр 10 міліметрів.
3
У торця куточка-пуансона необхідно з ребра зняти фаску довгою 30 міліметрів і глибиною 5 міліметрів. Це потрібно зробити для того, щоб потім встановити і закріпити сталеві осі з прутка діаметрів 10 міліметрів. Вісь повинна бути приварена таким чином, щоб напрямок осьової лінії прутка повністю збігалося з ребром куточка. На ребрі основи необхідно зняти фаски глибиною 6 міліметрів, а довжиною 32 міліметра.
4
Для того щоб зробити попередню збірку, підстава та пуансон потрібно закріпити в слюсарних лещатах. Кріплення здійснюється таким чином, щоб полку швелера і полку куточка розташовувалися в єдиній горизонтальній площині. На кожну вісь пуансона потрібно надіти щічки і прихопити їх до основи в декількох точках. Робити це краще за допомогою електрозварювання.