Як зробити самому будиночки для морських свинок. Як зробити будиночок для морської свинки в домашніх умовах.

Морські свинки відмінно почувають себе в неволі. Але для цього у них повинні бути нормальні умови життя. Морські свинки люблять просторі, захищені від протягу клітини, в яких є все необхідне, у тому числі укриття. Невеликий будиночок без дна можна купити в зоомагазині, а можна зробити і самим. А якщо ви збираєтеся взяти своїх улюбленців на дачу - необхідно подбати про більш серйозному житло.
Вам знадобиться
  • Пластмасова коробка розмірами не менше 20х20х20 см
  • Фанера товщиною 1 см
  • Рейки
  • Дошки
  • Молоток, цвяхи, лобзик, ножівка
  • Пропитка для дерева
  • Скловата
  • Металева сітка
  • Дерев'яні бруси для опори
Інструкція
1
Як будиночка, який постійно стоїть в клітці, можна використовувати пластмасову коробку відповідного розміру. Для цього в ній необхідно зробити вхід. Намалюйте на одній зі стінок контури отвору і випиляєте вхід ножівкою або електролобзиком. Дно в такому будиночку не потрібно.
2
Якщо підходящої коробки не знайшлося, зробіть ящик самі. Виріжте чотири квадрата з товстої фанери. Розмір дерев'яного будиночка приблизно такий же, як і пластмасового. Його можна зробити будь-якої форми. Головне, щоб тварина там вільно поміщалося. В одному квадратику виріжте отвір. Відріжте 3 рейки, по висоті рівних висоті будиночка. Прибийте до них шматки фанери так, щоб рейки виявилися всередині. Якою буде дах - залежить від вашого смаку. Свинкам це все одно, тому можна зробити плоский дах. Відріжте ще 4 шматки рейки по довжині і ширині будиночка. Зріжте кути під 45 ° або зробіть виїмки. З'єднайте рейки між собою. Приколоти їх до стін будиночка. Покладіть на них дах і приколоти її цвяхами. .
3
Якщо ви збираєтеся взяти свинок на дачу, подбайте про більш просторому будиночку. Зробіть дерев'яний ящик з подвійними стінками. Розміри його внутрішній частині відповідають розмірам клітини. Розмітьте фанеру і випиляєте з неї 4 шматки для внутрішнього будиночка і 4 для зовнішнього. Зовнішню сторону покрийте просоченням, щоб літівку згнив. Зовнішній периметр буде трохи більше, зазор між стінами становить 2,5-3 см. Зазори між стінками заповніть скловатою. І у дачного будиночка, звичайно, є дно. Воно висувається, щоб можна було підтримувати чистоту і порядок.
4
У передній стінці будиночка зробіть велику дверку. Затягніть її металевою сіткою. У дощ необхідно буде завішувати цю дверку мішковиною, оскільки свинкам дощ шкідливий, але в той же час потрібне повітря. Дах будиночка покрийте зверху толем або іншим подібним матеріалом, призначеним для покрівель.
5
Зібраний будиночок прибийте на 4 опори. Опори вкопати в землю на глибину не менше 0,5 м. Самі опори повинні бути довжиною не менше 1, 5 м (краще додати ще 15-20 см). Можна, звичайно, поставити будиночок і на спеціально зроблений для цього стіл. Головне, щоб конструкція була стійкою. При цьому будиночок не повинен стояти на землі. Свинки люблять тепло, і температура в клітці навіть в холодні ночі не повинна опускатися нижче -5 ° С.
Зверніть увагу
Внутрішню частину «дачного будиночка» просочувати нічим не можна, це може пошкодити свинкам. Клеєм для скріплення стін будиночка користуватися не варто, морські свинки можуть отруїтися.
Корисна порада
Морським свинкам буде краще, якщо пластмасова коробка буде темного цвета.Деревянние будиночок, який стоятиме в клітці, можна зібрати і на шурупах.