Як вибрати графічні планшети.

Всі ми, напевно, пам'ятаємо з радянських часів такі екранчики в пластмасовому корпусі з двома ручками. А всередині магнітний порошок. Ручки крутиш і малюєш. А потім струшувати екран і все чисто. Це своєрідний прадід сучасних планшетів для малювання. А графічні планшети - це ще один крок до совершенству.Із'ясняясь по-науковому, графічний планшет - це пристрій, який дозволяє вводити зображення, намальовані руками в комп'ютер. Для того щоб вибрати планшет, потрібно знати, якими вони бувають і як влаштовані.
Інструкція
1
Технологій, за якими працюють графічні планшети, дві: електромагнітна і електростатична. У першому випадку планшети здатні приймати електромагнітні хвилі, які випромінюються пером. У другому випадку планшети реєструють коливання потенціалу під пером. Є також порівняно недавно розроблені планшети, які працюють за принципом електромагнітного резонансу.
2
Основна сфера застосування планшетів - комп'ютерний дизайн. Більшість текстур комп'ютерних персонажів малюється зараз за допомогою планшетів. Починаючим дизайнерам слід звернути увагу на ряд особливостей, таких як розмір робочої області; роздільна здатність планшета; рівень чутливості на натискання пером; наявність додаткових кнопок і спосіб харчування пера.
3
Звернемо увагу на виробників, які заслуговують на увагу. Їх два: Wacom і Genius. Планшети компанії Wacom, визнаного лідера з виробництва планшетів, годяться на всі випадки життя. Bamboo представлені, скоріше, як бізнес-моделі. Cintiq дороги і підходять більше для дизайнерів-професіоналів. А Intuos3 і Bamboo Fun є відмінним поєднанням ціни та якості і ідеально підходять для рядових дизайнерів і художників. Планшети компанії Genius беруть в першу чергу своєю ціною. Однак якістю вони не кульгають, поступаючись кращим представникам від Wacom, але перевершуючи моделі тієї ж компанії для новачків. Єдиний відчутний недолік планшетів від Genius - це незручність в поводженні з пером, яке живиться немає від самого планшета, а від батарейок і потребує періодичної їх зміні.
Корисна порада
Якщо ви початківець дизайнер або художник, який малює «для душі» - ідеальним вибором для вас будуть недорогі моделі від Wacom, або планшети Genius. Якщо ви професіонал своєї справи - купуйте дорогі і функціональні моделі від компанії Wacom.
Графічні планшети - це пристрої, призначені для введення інформації в комп'ютер. В даний час вони активно використовуються людьми, працюючими в певних сферах, наприклад інженерами і дизайнерами.
Переваги графічного планшета полягають у можливості вводити рукописний текст і подібну інформацію. При використанні сучасних комп'ютерних мишей можна отримати достатньо високу точність переміщення покажчика. Але її буває недостатньо для побудови складних схем і для створення певних малюнків. Можливості графічного планшета дозволяють зчитувати крок пера до 200 ліній на 1 мм. Зазвичай графічні планшети використовуються для створення малюнків, аналогічних тим, які можна отримати на папері. При вмілому поводженні з пером графічного планшета можна отримати високоточну зображення, в кілька разів перевищує в якості його «паперовий» аналог. Принципи роботи графічного планшета можуть бути найрізноманітнішими. Багато виробників розробляють власні унікальні технології, що дає відмінний стимул до розвитку цих пристроїв. Іноді можна зустріти моделі, в яких перо не потребує окремих елементах пітанія.Существуют спеціальні програми для роботи з графічними планшетами. Деякі з них дозволяють використовувати режим спільного редагування зображення. Це дозволяє цілій групі дизайнерів одночасно працювати над певним проектом. Деякі графічні планшети оснащені комп'ютерною мишею. Це дозволяє заощадити простір на столі в тому випадку, якщо на ньому постійно знаходиться планшет. Дані миші не завжди зручні в експлуатації. Існують мобільні версії планшетів. Це, так звані, електронні блокноти. Вони можуть працювати без підключення до комп'ютера і являють собою цифровий аналог записної книжки. У домашніх умовах графічні планшети можуть бути використані в якості цифрового альбому для малювання. Вони допомагають швидко освоїти дітям тонкощі роботи з персональним комп'ютером.