Як розбирати акорди.

Вам дуже хочеться розучити на гітарі знайому пісню? Ви попросили знайомого написати вам слова, а він зробив навіть більше, написав вам не зовсім зрозумілі латинськіпозначення. Спробуйте розібратися, які акорди вони позначають і як їх зіграти на гітарі.
Вам знадобиться
  • Таблиця акордів і табулатури
Інструкція
1
Запам'ятайте латинські позначення. Кожне з них відповідає певному звуку. Буквою А позначається звук ля, В - сі-бемоль, Н - сі, С- до, а далі все йде за алфавітом. Літерами без всяких позначень позначаються мажорні тризвуки. Мажорне тризвук будується за певними інтервалами. Наприклад, тризвук до-мажор складається з звуків до, ми і сіль. Між звуками до і мі - 2 тони, вони ж складають 4 півтони. Якщо подивитися на гітарі, то потрібно від вихідного звуку порахувати 4 лада, включаючи сам вихідний звук. Між звуками ми і сіль - 1,5 тони, тобто 3 півтони. Якщо звук мі знаходиться на відкритій першій струні, то звук сіль буде на 3 ладу.
2
Згадайте, як будується ваша гітара. У 6-струнної та 7-струнної гітар різний лад, тому і розташування акордів буде різним. Знайдіть у записі потрібний вам простий мажорний акорд і спробуйте знайти що входять до нього звуки на різних струнах. На гітарі один і той же акорд можна брати в різних позиціях, тому оберіть той варіант акорду, який вам найбільш зручний. Звірте свій винахід з таблицею акордів. Там вам запропонують всі можливі варіанти даного акорду. Спробуйте їх усі.
3
Після того, як ви розберетеся з простим мажорним акордом, прорахуйте простий мінорний акорд. Він теж будується за певними інтервалами. Між першим і другим звуками відстань в 1, 5 тони, а між другим і третім - 2 тони. Побудуйте простий мінорний акорд від звуку ля. На відстані півтора тонів від нього знаходиться звук до, а на відстані двох тонів від звуку до - звук ми. Побудуйте таким чином кілька мінорних акордів і звірте їх з таблицею. Мінорний акорд позначається літерою m поруч з великою буквою - Сm, Аm і так далі.
4
Поруч з латинською буквою можуть виявитися не тільки маленькі букви, а й цифри - С7, Сm7 та інші. Наприклад, позначення Сmaj позначає, що до основного акорду ще додається звук, що знаходиться по відношенню до основного на певному щаблі. В даному випадку на сьомій. Порахуйте, який звук буде сьомий щаблем по відношенню до звуку до. Це буде звук сі, а акорд називається Великий мажорний септакорд. Якщо ж після букви стоїть цифра 7, то вона позначає домінантсептаккорд. Він дуже схожий на великий мажорний септакорд, тільки останній звук буде нижче на півтону. В даному випадку це буде сі-бемоль.
5
Врахуйте ще кілька позначень. Наприклад, знак «-» перед цифрою позначає, що якась щабель в тризвуки пропущена. .
6
Навчіться користуватися табулатурами. В них зазвичай позначено, як кожен акорд позначається на гитарном грифі, і навіть проставлені пальці, якими треба затискати відповідні струни. Запам'ятайте, що найтонша струна на гітарі - перша, а сама товста - шоста або сьома. Нумерація ладів починається від головки грифа. Точками на грифі позначаються 5, 7, 10 і 12 лади.
Корисна порада
Щоб легше було вважати інтервали, уявіть собі клавіатуру фортепіано. Там відстань між сусідніми клавішами завжди становить половинку тона.Каждую мелодію намагайтеся розучувати в декількох варіантах, використовуючи акорди в різних позиціях.