Як загустити вершки. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Для багатьох кондитерських виробів потрібні збиті вершки . З них роблять крем для тортів і тістечок. Крім того, і самі по собі збиті вершки можуть бути відмінним десертом. Однак вершки необхідної жирності можна купити далеко не завжди. Нормально ж збиваються тільки вершки жирністю не менше 30%.
Вам знадобиться
  • Плита
  • Ємність для нагрівання вершків
  • Ємність побільше для водяній лазні
  • Холодильник
  • Сухі вершки
  • Желатин
  • Загустители для вершків
Інструкція
1
Можна скористатися спеціальними загустителями для вершків. Їх в магазинах досить багато, і вони самі різні - «Сирний», «Вишня», «Полуниця» та інші. Але вони не всім подобаються, та й у продажу є не завжди. Як ними користуватися і в яких пропорціях - написано на упаковці.
2
Якщо ви добре переносите желатин, можна згустити вершки ім. На 3 склянки вершків припадає 1 чайна ложка желатину. Желатин необхідно викласти в невелику посуд і налити туди ж 1 склянка вершків. Ретельне перемішати. Потім взяти посуд побільше, налити туди води і поставити на плиту. Можна нагрівати і прямо в склянці, але тоді треба пильно стежити, щоб маса не скипіла. Грійте вміст каструльки до повного розчинення желатину. Зніміть каструльку з плити і охолодіть. Решта вершки охолодіть в холодильнику і почніть збивати, поступово вливаючи розчин желатину.
3
Але желатин подобається не всім, і до того ж його смак треба чимось збити. Це можливо в кремах, де є ще багато інгредієнтів, і майже неможливо просто у збитих вершках. Якщо вам потрібні просто збиті вершки , а вони недостатньо жирні - підігрійте їх майже до температури кипіння, але стежте, щоб кипіти вони не почали. Потім поставте їх охолоджуватися. Бажано потримати їх в холодильнику довше. Після цього 20% вершки триматимуть форму не гірше, ніж більш жирні.
4
Якщо вам потрібні не просто вершки , які добре тримають форму при збиванні, а згущені вершки , то готують їх точно так само, як і згущене молоко. На 0, 5 л вершків - 0, 25 кг цукру. Вилийте вершки в каструлю, розмішайте в них цукор (краще віночком, але не збивайте). Поставте каструльку з сумішшю у велику каструлю з гарячою водою і варіть, періодично перемішуючи, на середньому вогні.
Корисна порада
Крім желатину, загустити вершки можна цукровою пудрою або крохмалем. Можна додати в рідкі вершки трохи порошкових вершків - приблизно 1/4 від обсягу.