Як зробити бузок.

Сирень - красивий чагарник з чудовими квітами. Рідко зустрінеш присадибна ділянка без цього красивого рослини. Найбільш махрові і цінні сорти бузку можна отримати шляхом щеплення, живцювання і розмноження відводками. При всіх способах слід дотримуватися певної агротехніку культивації.
Вам знадобиться
 • -горшкі
 • -пітательная суміш
 • -Сім
 • -черенкі
 • -отводкі
Інструкція
1
Щоб виростити бузок з допомогою розмноження живців необхідно матковий кущ посадити в горщик і зберігати в підвалі або опалювальному парнику при температурі від 0 до 2 градусів тепла. В грудні горщик вносять у приміщення з температурою 15-17 градусів. Як тільки з'являється біла серцевина, виробляють зрізання живців.
2
У перший рік живці висаджують під укриття і підтримують температуру 25 градусів для появи кореневої системи. Перед настанням заморозка живці пересаджують в горщик і зберігають у підвалі.
3
На другий рік рослина можна пересаджувати на постійне місце у відкритому грунті.
4
Щоб отримати бузок розмноженням відводками потрібно матковий кущ обрізати протягом 2 років до шийки кореня. Робити це слід перед настанням стійкого заморозка.
5
На третій рік утворилися пагони слід опустити в підготовлену канаву і присипати землею на 15 см. Після вкорінення, приблизно до початку осені, рослини відокремлюють і розсаджують.
6
Для розмноження бузку щепленням та отримання найбільш цінних сортів, потрібно прищепити сортовим черенком просту бузок.
7
Семена збирають в останній місяць осені і одразу проводять посів в родючий грунт.
8
Після появи сходів виробляється пікіровка на відстані 15-20 см.
9
З настанням стійкого тепла саджанці висаджують на тимчасове місце у відкритий грунт. Восени рослини пересаджують в горщики і зберігають у підвалі.
10
На другий рік бузок висаджують на постійне місце.
11
Сирень можна не тільки розмножити самостійно, але і купити в розплідниках, де представлені найкрасивіші сорти. Саджанці продають вже в готовому стані, 2 літні. Їх одразу висаджують на постійне місце у відкритому грунті.
Сирень - неодмінний атрибут російської садиби. Зустріти її пишні кущі можна не тільки біля сільського будинку, а й у дворах міських будинків. Квітучий бузок чудово прикрашає будинок, наповнюючи душу хвилюванням і особливою радістю. Що потрібно зробити, щоб якомога довше зберегти бузок і продовжити життя букету?
Вам знадобиться
 • - вода;
 • - ємність для букета;
 • - гострий ніж;
 • - ганчірочка;
 • - м'яка папір;
 • - лимонна кислота.
Інструкція
1
Щоб букет бузку простояв як можна довше, зріжте гілки рано вранці і відразу ж помістіть в м'яку і відстояну воду. Постарайтеся зробити зріз більш довгим і косим. Якщо вода в будинку жорстка, пом'якшите її, додавши в рідину невелика кількість лимонної кислоти.
2
Якщо ви не маєте можливості негайно після зрізання поставити бузок в воду, то постарайтеся звернути гілки в зволожену ганчірку. По відкритому повітрю переносите букет бузку тільки в глухий упаковці з м'якого паперу. Перед приміщенням бузку в воду після такого транспортування поновіть зріз за допомогою гострого ножа, підставивши місце зрізу під холодну воду.
3
Додатково продряпайте кору в нижній частині, біля стебел. Кожен стебло рекомендується також надрізати вздовж волокон на три-чотири сантиметри. Ще більш ефективний спосіб забезпечити максимальне надходження води через стебло - обстучать кінці стебел молотком на твердій поверхні, поки кінчики гілок НЕ размягчатся. Така обробка сприяє посиленому надходженню в судини рослини повітря і вологи, продовжуючи життя букету.
4
Формуючи букет, відокремте квітучі пагони від зелених, розділивши гілки на дві частини. Але поставити їх рекомендується в одну ємність, щоб зменшити випаровування вологи.
5
Якщо квіти почали в'янути, помістіть кінці букета під воду і обновіть зріз гострим ножем. Температура води для букета повинна бути близько 35оС. Можна оживити і зовсім зів'ялий букет бузку. Для цього занурте кінці гілочок на кілька хвилин в дуже гарячу воду, а потім перенесіть в ємність з водою кімнатної температури.
6
При оформленні кімнати квітами ставте бузок окремо від інших рослин. Втім, бузок дуже добре уживається з тюльпанами. Пам'ятайте, що квіти, що виділяють сильний аромат, в більшості випадків пригнічують інші види рослин.
7
Протягом усього дня знайдіть можливість обприскувати букет бузку водою кімнатної температури. Виконуючи описані вище рекомендації, ви зможете на кілька днів продовжити життя букету з бузку.