Як робити бахрому.

Бахрома може надати будь-якому виробу яскравості, легкості і неповторності, вона притягує до себе увагу людей і піднімає настрій забавною грою звисаючих ниточок. Може стати як чудовою прикрасою для виїзного шарфа або дитячого одягу, так і окремим аксесуаром на ключах або мобільному телефоні у вигляді пензлика з бахроми.
Вам знадобиться
  • Картон або папір, ножиці, красива нитка
Інструкція
1
Намотайте нитка на симетричний шматочок картону (ширина картону дорівнює довжині бахроми + потрібно залишити довжину на кріплення). Це слід починати від краю картону, але не посередині, інакше потім одна нитка бахроми відрізнятиметься завдовжки. Ниточка не повинна накладатися одна на іншу. Намагайтеся, щоб нитка намотувалася паралельно вже намотаною на картон, а також щільно до неї прилягала.
2
Розріжте акуратно нитки, не виймаючи картон, з одного боку. Тим самим ви отримаєте пучок ниток однакової довжини.
3
Розділіть отриману заготовку на потрібну кількість пучків, а їх можна тимчасово скріпити звичайної ниткою або шматочком скотчу.
4
Візьміть сформовані пучки (навпіл зігнуті нитки) гачком і проведіть через крайній ряд пов'язаного вироби (по вивороту), а в отримане вушко вставте заздалегідь закріплену нитку. Вийде, що «вушка» від бахроми затягуються в майже непомітні вузлики. Таким же чином кріпляться і решта пучки.
Зверніть увагу
Якщо бахрома вийшла не зовсім рівною, можна її підкоригувати ножицями, зробити їй «стрижку». Не захоплюйтеся, інакше можна не вгадати з довжиною, і бахрома вийде надто короткою і неакуратної; Якщо потрібно зробити прикрасу для ключів або мобільного телефону у вигляді пензлика-пучка, самі нитки намотуються за тим же принципом. Так само розрізаються і скріплюються іншою ниткою на вузлик. Щоб пучок був рівним, а нитки не стирчали в різні боки, можна відступити трохи від з'єднання ниток і обв'язати пучок ниткою того ж кольору. Тоді пензлик вийде красивою і акуратною.
Корисна порада
Нитка не повинна бути дуже тонкою, оскільки буде плутатися, і бахрома виглядатиме неакуратно. Нитка і не може бути занадто товстою - так вона буде виглядати занадто грубо, і не буде створюватися враження «гри» звисаючих ниточок; Чим пишніше хочете зробити бахрому, тим частіше і густіше треба кріпити пучки.