Як тримати дитину при купанні.

Напевно, всі молоді батьки нервували, коли збиралися перший раз купати свого немовляти. Адже стільки небезпек підстерігає малюка і його поки недосвідчених батьків! В незграбних руках, здається, він може легко вислизнути, впасти і вдаритися. Головне - будьте спокійні і уважні, і у вас все вийде.
Інструкція
1
Підготуйте все, що необхідно для купання і для подальшого сповивання. Підготуйте ванночку з водою, покладіть мило і рушник так, щоб їх було зручно брати. Якщо є помічник, то це добре, бо один може тримати дитини , а другий - мити. Принесіть дитини , підтримуючи долонею головку і роздягніть його.
2
Повільно опустіть дитини в теплу воду, підтримуючи спинку і головку лівою рукою (якщо ви правша). Деякі вважають, що найкраще покласти крихітку голівкою на ліктьовий згин. Це не зовсім так. У такому положенні йому зручно лежати. А ось мити не зручно, особливо якщо у вас немає помічника. Малюк зможе зісковзнути з руки. Краще, опустивши його в воду, тримати рукою за шию і потилицю, а правою рукою підтримувати попку. Можна тримати його за плече, поклавши голівку дитини на собі на лікоть. Це зручно, коли вам доводиться проводити водні процедури без допомоги. Тоді ви зможете правої вільної рукою мити його.
3
намилені ганчірочкою, марлею або рукою ретельно і ніжно промийте дитині шию, груди, потім живіт, ручки, ніжки, потім пахові складки, пахви, спину. Акуратно і ретельно промийте всі складочки, щоб не допустити в них освіти попрілостей.
4
Статеві органи дівчаток мийте ретельно, але не використовуючи мило - тільки водою і рукою. При митті статевих органів хлопчиків мило допустимо. Потрібно відсунути обережно крайню плоть і добре вимити.
5
Під час купання стежте за тим, щоб у вуха дитині не потрапила вода. Голова дитини повинна бути над водою. Голову малюка миють в останню чергу. Для цього її потрібно трохи відкинути назад і полити чистою водою, приготовленої заздалегідь. Намочіть її і нанесіть небагато спеціального дитячого шампуню, гіпоалергенного і не викликає сліз. Можна також намилити дитячим милом. Спіньте шампунь або мило, потім обережно, але ретельно змийте.
6
Багато дітей лякаються купання, особливо на перших порах. Тому всі ваші рухи повинні бути дуже обережними, плавними. Особливо це важливо при митті голови, яке не люблять багато дітей. Розмовляйте ласкаво з дитиною під час цього, щоб він чув ваш спокійний голос і не лякався.
7
В кінці купання обіллєте дитини водою. Якщо у вас немає помічника, то це важко, але можливо. Візьміть дитини на руки, нагніться над ванною і обережно обіллєте малюка водою з приготованого глечика. Після цього загорніть крихітку в рушник або пелюшку.
Кожній людині треба стежити за особистою гігієною. Це особливо важливо, коли справа стосується новонароджених . Справа в тому, що маленькі діти схильні до різних інфекцій і захворювань. Готуючись до купання малюка, необхідно пам'ятати про те, як правильно тримати його.
Інструкція
1
Заздалегідь продумайте всі моменти купання новонародженого. В приміщенні повітря повинен бути ні гарячим, ні холодним. Постарайтеся, щоб не було протягів, а двері в кімнату були відчинені, щоб не створювався різкий контраст температур.
2
Подбайте про те, щоб усі необхідні для купання предмети були під рукою. До цього списку входять клейонка, чиста пелюшка, одяг і памперс. Для новонароджених також необхідні спеціальні засоби, за допомогою яких можна обробити його шкіру і пупок. Зокрема це ватяні палички, марганцівка, крем або тальк.
3
Щоб вам було зручно сповивати малюка, краще заздалегідь розкласти всі предмети в ряд. Не забувайте також про дитячому милі, рушник, глечику з чистою водою і градуснику.
4
Якщо ваша дитина ще зовсім маленький, варто придбати спеціальну ванночку, щоб він не боявся водних процедур. Перед використанням її краще помити з харчовою содою або обдати окропом.
5
Для того щоб ви могли обробити ще незагоєну рану на пупку свого чада, розведіть марганцівку в невеликий баночці. За допомогою марлі або бинтика процідіть вийшла рідина. Що стосується самої процедури купання, то для неї підійде звичайна проточна вода, в яку додається розлучена марганцівка. Оптимальна температура для новонароджених складає 34-37 градусів.
6
Перед зануренням у воду дитині можна зробити масаж, щоб підготувати до купання.
7
Тепер залишається лише правильно взяти крихітку. Не треба укладати дитину на згин ліктя, т.к. в цьому положенні ви не зможете його нормально помити.
8
Для того щоб викупати новонародженого необхідно лівою рукою взяти його за потилицю, поклавши долоню на шию і спину. В цей час правая рука притримує ноги і сідниці дитини. У такому положенні малюк навряд чи вислизне у вас з рук.
9
Зануривши дитини в ванночку, можна звільнити праву руку, а лівою продовжувати підтримувати голівку. Цим ви дасте малюкові трохи свободи. Напевно, йому буде приємно і цікаво ворушити ручками в воді. Тепер вам необхідно ретельно промити всі складки на тілі новонародженого, помити волоссячко, простір між пальцями і т.д. Завершуються водні процедури обполіскуванням.