Як зробити правильно дренаж.

На низинних ділянках або при високому рівні ґрунтових вод виробляється дренаж ділянки. Він може бути як відкритим, так і закритим. Найбільш якісний дренаж можуть призвести фахівці в даній області, точно розрахувавши кут нахилу та інтенсивність укладання дренаж ной системи. В деяких випадках дренаж можна зробити самостійно.
Вам знадобиться
  • - лопата
  • - труби
  • - теплоізоляційний матеріал
  • - щебінь
Інструкція
1
Найбільш зручним часом для розрахунку дренаж ной системи є період затяжних дощів або сходу снігу. В цей час стає видно всі ділянки, на яких треба провести дренаж ниє роботи. Складіть креслення і позначте на ньому особливо проблемні місця, так як саму роботу з відведення зайвої води ви будете проводити в суху погоду.
2
Для пристрою відкритою дренаж ной системи викопайте канави глибиною 60-70 см по всьому периметру ділянки. Ухил повинен бути в сторону стічної канави або колодязя не менше 30 см.
3
Зміцніть канаву з допомогою заливки цементного розчину в опалубку або встановіть стічні труби. Вся дренаж ная система повинна бути виведена в одну трубу або укріплену канаву і підходити до стічних яру або колодязя.
4
Для пристрою закритою дренаж ной системи викопайте траншеї з достатнім ухилом в бік стічного колодязя. В траншеї укладіть труби, утеплите їх теплоізоляційним матеріалом і закопайте траншеї. Щоб труби не замерзли і не перестали функціонувати в весняний період, копайте траншеї на глибину не менше 1,5 метра.
5
Щоб зробити дренаж безпосередньо грунту, приберіть весь родючий шар ґрунту в сторону. У утворилося простір засипте щебінь. На щебінь укладіть весь знятий шар родючого грунту. Від ділянки, де проведені дренаж ниє роботи, сток вод пустите по відкритою або закритою дренаж ной системі.
6
Встановивши дренаж ную систему по всьому периметру ділянки, ви надійно захистите його від вогкості і пов'язаних з цим проблем.